4. 7. 2011 20:30
Šafářová prohrála se soupeřkou ze druhé stovky
Klára Zakopalová
Klára Zakopalová | Foto: Reuters

Budapešť/Bastad - Česká tenistka Klára Zakopalová zvládla na antukovém turnaji v Budapešti úvodní kolo. Nasazená trojka si hladce poradila s Číňankou Chan Sin-jün, kterou vyprovodila z kurtu po setech 6:0 a 6:2.

Neuspěla naopak Sandra Záhlavová. Ta proti Ukrajince Aljoně Bondarenkové, která je ve světovém žebříčku o deset míst níže, uhrála jediný game a v hlavní soutěži na okruhu WTA naposledy vyhrála před třemi měsíci.

V maďarské metropoli se z českých hráček představí ještě Lucie Hradecká, senzační vítězka deblové soutěže na pařížském grandslamu, a také Eva Birnerová.

Český Wimbledon snů završila titulem v mixu Benešová

To Barbora Záhlavová-Strýcová zvládla přechod z trávy na antuku a na tenisovém turnaji ve švédském Bastadu postoupila do druhého kola.

Po účasti ve Wimbledonu se naopak nedařilo Lucii Šafářové, která coby třetí nasazená prohrála se soupeřkou ze druhé stovky světového žebříčku a loňskou semifinálovou účast na tomto turnaji nezopakuje.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: Reuters

Záhlavová-Strýcová suverénně porazila domácí tenistku Hildu Melanderovou 6:2, 6:3. O čtvrtfinále se rodačka z Plzně utká s Anastasií Jakimovovou z Běloruska, s níž se utkala jen jednou před čtyřmi lety a na antuce v Estorilu prohrála.

Světová třicítka Šafářová, letošní finalistka z Kuala Lumpur a Kodaně, si nedokázala poradit s Ruskou Vesnou Doloncovou, které patří v žebříčku WTA až 103. místo, a prohrála 3:6 a 4:6.

V Bastadu se z Češek ještě představí čerstvá wimbledonská vítězka ve smíšené čtyřhře Iveta Benešová a také Andrea Hlaváčková, jež má zase trofej z jiného letošního grandslamu - antukového Roland Garros.

Bastad - dvouhra - 1. kolo:

Doloncová (Rus.) - Šafářová (3) 6:3, 6:4, Záhlavová-Strýcová (7) - Melanderová (Švéd.) 6:2, 6:3.

Budapešť - dvouhra - 1. kolo:

Zakopalová (3) - Chan Sin-jün (Čína) 6:0, 6:2, A. Bondarenková (Ukr.) - Záhlavová 6:0, 6:1.