Sekretářka dostala dva roky vězení, zpronevěřila miliony ze svazu zápasu

ČTK ČTK
17. 1. 2023 16:10
Za zpronevěru 7,6 milionu korun ze Svazu zápasu České republiky dnes Obvodní soud pro Prahu 6 uložil bývalé sekretářce dva roky vězení. Má také uhradit způsobenou škodu. Rozsudek není pravomocný. Žena se k činu přiznala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Podle soudkyně Kláry Jantošové neumožnil závažný následek činu, aby soud obžalované uložil podmínku. Soudkyně zmínila, že od ledna do října 2021 žena vybrala z účtu svazu částku, která odpovídá dvěma třetinám ročního rozpočtu organizace. Podle soudkyně také rezignovala na to, aby se škodu snažila napravit, svazu se také až do dnešního dne neomluvila.

Obžalovaná se dnes k činu přiznala, řekla, že ji situace mrzí. Omluvila se také bývalým kolegům ze svazu. Soudu popsala, že si peníze půjčila na chod manželovy firmy, věřila prý, že je zvládne vrátit.

Státní zástupce sice v obžalobě původně požadoval podmínku, dnes ale svůj návrh změnil na tříleté vězení. Poukazoval na pasivitu ženy a také na to, že její jednání bylo pro svaz "téměř zničující".

Obhájce ženy se proti dnešnímu rozhodnutí odvolal, žalobce si pro případné odvolání ponechal lhůtu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Dálnici D5 na Tachovsku uzavřela ve směru na Prahu nehoda dodávky

Dálnici D5 u Boru na Tachovsku uzavřel v úterý ráno zhruba na hodinu ve směru na Prahu na 127. kilometru náraz dodávky do svodidel. Později byl provoz částečně obnoven. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a policie. Podle policistů jsou na místě zranění.

Nehoda se stala kolem 05:00. Doprava byla nejprve odkloněna na Exitu 128 Bor až po Exit 119 Benešovice. Po 06:00 oznámilo ŘSD, že je už dálnice průjezdná jedním pruhem a netvoří se kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy