Volnostylařka Hanzlíčková vyhrála turnaj v Sofii, medaili má i Hocková-Martináková

ČTK ČTK
24. 3. 2018 12:43
Českým zápasnicím se na turnaji v Bulharsku dařilo. Získaly dvě medaile.
Adéla Hanzlíčková na ME do 23 let
Adéla Hanzlíčková na ME do 23 let | Foto: Jörg Richter

Sofia - Volnostylařka Adéla Hanzlíčková vyhrála na mezinárodním zápasnickém turnaji v Sofii váhovou kategorii do 65 kilogramů. S medailí se z bulharské metropole vrátila také Lenka Hocková-Martináková, která v kategorii do 55 kilogramů obsadila třetí místo.

Hanzlíčková nejprve porazila Maďarku Gabrielu Sleiszovou, i když v utkání přišla o vedení 6:1. Ve čtvrtfinále položila na lopatky Španělku Nereu Pampinovou, do finále se pak dostala po další lopatkové výhře nad Elis Manolovou z Ázerbájdžánu.

V pátek ji tak čekal duel o zlato s Ruskou Světlanou Babuškinovou. Proti bronzové medailistce z ME 2013 nečekaně rychle nasbírala deset bodů a zápas ukončila před časovým limitem.

"Před finále jsem neřešila, jestli je Ruska zkušenější nebo jestli má nějakou velkou medaili. Neměla jsem připravenou ani žádnou zvláštní taktiku, ta se totiž stejně vždy mění až v průběhu utkání podle toho, co se děje na žíněnce," uvedla v tiskové zprávě trojnásobná vicemistryně Evropy do 23 let a účastnice olympijských her v Riu.

Hocková-Martináková prohrála ve čtvrtfinále, ale v utkání o bronz pak zdolala domácí zápasnici Sezen Belberovou 3:1. "Ve čtvrtfinále jsem dlouho vedla, ale v poslední minutě jsem o vítězství přišla. S tímto problémem bojuji delší dobu, hodně zápasů prohraji v závěrečných sekundách," řekla Hocková-Martináková.

Prvním vrcholem letošní sezony bude pro zápasníky květnové mistrovství Evropy v Rusku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Česku se nakazily covidem přes čtyři miliony lidí, tempo výrazně zpomalilo

V pondělí bylo potvrzeno 2958 nových případů covidu, o 482 méně než o týden dřív. Počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají 12. den v řadě.

Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. V dalších více než 291 tisících případech mají hygienici podezření na opakovanou nákazu novým typem koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie zemřelo v Česku 40 587 lidí pozitivně testovaných. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

První případy nákazy covidem byly v Česku potvrzeny 1. března 2020. Od té doby testy odhalily 4,002.616 nakažených, z nichž zhruba 3,95 milionu se již uzdravilo. V téměř 291 500 případech existuje podezření na opakovanou nákazu. Takzvané reinfekce ministerstvo eviduje zvlášť, a nejsou proto zahrnuty v souhrnném počtu více než čtyř milionů nově potvrzených případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy