reklama
 
 

Vlašičová nepřijela, Morava přesto viděla světový výkon

22. 1. 2008 10:28
Výškařská tour viděla světové maximum a tři české limity

Třinec - Moravská výškařská tour přinesla A limit na halové mistrovství světa do Valencie a olympiádu v Pekingu Ivě Strakové (195 cm) a Barboře Lalákové (197 cm)  a olympijský B limit Svatoslavu Tonovi (227 cm).

Diváci také viděli jeden opravdu světový výkon.  Po odhlášení Blanky Vlašičové  asi největší hvězda, Rus Ivan Uchov, předvedla letošní maximum (236 cm).

Do parametrů světové akce však Tour přece jen něco scházelo. V ženách se ani při jednom ze dvou závodů nerozhodovalo nad dvěma metry, v pondělí se navíc ukázalo, že dva podniky za sebou s pouhou jednodenní pauzou jsou upřednostňováním kvantity nad kvalitou. Pravda, dříve  mívala akce dokonce tři části.

Příliš dlouhá Tour

V pondělí v Třinci stačilo mezi muži na stříbro 226 cm, tedy o osm cm méně než o dva dny dříve v Hustopečích.

V sobotu fenomenální Uchov skočil 236 cm a jednou se pokusil o 241 cm, při druhém závodě skočil o celých  deset cm méně.

Ton dal v Hustopečích 227 cm, v Třinci pouze chabých 210 cm.

Výkonnostní propad nastal i v soutěži žen. V Třinci stačilo na vítězství průměrných 193 cm. 

Někteří závodníci ani Tour nedokončili a druhou akci ignorovali - mezi nimi  například i dvě nejlepší výškařky ze soboty Ukrajinka Vita Palamarová a Němka Ariane Friedrichová, či čerstvá olympionička Iva Straková.

Laláková slavila limity i celkovou výhru

Malou náplastí aspoň bylo představení Barbory Lalákové, která se jako jedna z mála v druhém soutěžním dnu zlepšila a  jako jistá vítězka si nechala na stojany nastavovat laťku výše a výše. Úspěšně zdolala 195 cm i 197 cm, zastavila se až na dvou metrech.
 
Vyskákala si letenku do Valencie i do Pekingu a napodobila tak Ivu Strakovou, které se to díky 195 cm povedlo již v sobotu.

Citelně scházela fenomenální Blanka Vlašičová, hlavní lákadlo organizátorů, která svou účast stornovala až nedávno, takže aspoň posloužila pořadatelům jako dobrá reklama.

Otázkou však je, zda by s ní byl někdo schopný držet krok, snad Ukrajinka Palamarová, jež v Hustopečích předvedla 199 cm.

Celkovými vítězi se stali ti účastníci, kteří v součtu skočili nejvíce centimetrů. Jelikož Lalákové druhý soutěžní den vyklidily pole obě nejlepší z Hustopečí, stačilo ji na absolutní vítězství i podprůměrných  189 cm ze soboty a 197 cm z pondělí. 

Mezi muži se z prvenství radoval Švéd Linus Thörnblad, v prvním díle Tour druhý (234 cm), ve druhém první (230 cm).

Diváci přišli o vystoupení české jedničky Tomáše Janků. Vidět ho mohli pouze v sobotu při rozcvičení. Na něm ho však údajně chytla křeč a neabsolvoval ani jeden z podniků Tour.

Jaroslavu Bábovi stačilo 222 cm a 224 cm na celkové čtvrté místo, Romaně Dubnové  pouhých 190 a 192 cm dokonce na druhé místo, přičemž na rozdíl od Strakové a Lalákové  nevybojovala start ani na světovém šampionátu ani na olympiádě.

Celkové výsledky (součet nejvyšších skoků z obou dnů):

ŽENY
1. Barbora Laláková 386 cm
2. Romana Dubnova 382
3. Viktoria Kljuginová (Ukrajina) 382

MUŽI
1. Linus Thörnblad (Švédsko) 464
2. Ivan Uchov (Rusko) 462
3. Alexej Dmitrik (Rusko) 452
4. Jaroslav Bába 446
...
8. Svatoslav Ton 437

autor: zh | 22. 1. 2008 10:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama