VIDEO Svátek MMA: Do klece se vrací brutální Procházka!

Sport Sport
21. 3. 2014 9:00
Pátek večer bude v Praze patřit bojovým sportům, respektive bojovníkům MMA v kleci.
Celý zápas Jiřího Procházky s Martinem Šolcem | Video:

Praha – Pátek večer bude v Praze patřit bojovým sportům, respektive bojovníkům MMA v kleci. Na tradiční adresu – ve Aréně Sparty na Podvinném mlýně uvidí fanoušci od 19:30 hodin jedenáct soubojů, z toho hned tři titulů a jako bonus pak šlágr polotěžké váhy do 93 kg mezi Jiřím Procházkou a Viktorem Bogutzkim.

Loni nadělil tehdy jednadvacetiletý Procházka českému veteránovi MMA Martinu Šolcovi drtivé KO naskočeným kolenem ve třetím kole v souboji, který bez přehánění vstoupil do dějin tohoto sportu v Česku (video výše). Nyní je mladý šampión GCF zpět v akci na sedmadvacátém pokračování pod hlavičkou největší organizace ultimátních soubojů u nás.

Show začne příbramský veterán

Celý galavečer odstartuje duel mezi Ladislavem Erdélyim z Příbrami a milovickým Tomášem Peleškou. Erdélyi, jenž v Příbrami vede tým MMA-KBC a spolupořádá turnaje GCF, nastoupí do zápasu v neskutečných sedmačtyřiceti letech!

V dalším duelu – ve střední divizi si to rozdají Tomáš Penz a Petr Beránek. Oba borci vzali přípravu na turnaj „GCF 27: Road To The Cage“ smrtelně vzali velmi vážně: Beránek prochází tréninkem v londýnském klubu Shootfighters, Penz zase v polské tělocvičně u jedné z nejlepších středních vah světa Mameda Chalidova.

Ještě před titulovými šlágry pak vstoupí do oktagonu také veterán Jaroslav „Číňan“ Poborský, který už má kontě 55 zápasů! Poté již přijde na řadu slibované lahůdkové menu:

Titulové souboje slibují parádní podívanou

Jako první si to o titul GCF rozdají v pérové váze mladí talenti Michal Lebduška a Matheus Kuznik. Druhý titulový zápas proběhne v lehké váze (do 70 kg), v níž se představí současný šampión David Kozma, který ve své čtvrté obhajobě titulu bude čelit Miroslavu Štrbákovi ze Slovenska.

O dočasný pás šampióna pořádající federace se ve velterové váze do 77 kg (současný držitel titulu Josef Král je kvůli zranění dlouhodobě mimo oktagon) utkají rakouský mistr Ettl Abdurachmanov a český bojovník Patrik Kincl, jehož příprava finišuje v těchto dnech ve švédském Göteborgu.

To vše ale bude pouze špičkovou předehrou pro lahůdku na závěr: tuzemský mistr Jiří „Denisa“ Procházka se měl postavit Polákovi Dawidu Baziakovi. A mělo jít o hodně – vždyť obě dosavadní profesionální porážky zažil pražský obr právě s bojovníkem z evropské velmoci MMA na sever od našich hranic.

Procházka trénoval s Vémolou

Veterán polské KSW a ruské M-1Global Baziak, jehož bilance je 9-6, se hodlal revanšovat za své poslední dvě porážky, jenže se na poslední chvíli zranil a tak jej nahradil na poslední chvíli Němec Viktor Bogutzki.

Procházka má za sebou špičkovou přípravu, když byl v Londýně tréninkovým parťákem české hvězdy tohoto sportu Karlose Vémoly. Právě ten měl přijet Procházku a spol. osobně podpořit a rozdat podpisy na oficiální autogramiádě svým fanouškům, nakonec se ale musel z akce omluvit.

Ovšem „náhradu“ mají za něj pořadatelé připravenou prvotřídní: Viktora Peštu – 120kilového pořížka, který před dvěma týdny podepsal smlouvu se slavnou UFC, do které míří jako první český zápasník z domácího oktagonu (Vémola se do UFC probil z Anglie).

Váhání není na místě, lístků již moc nezbývá. Pokud si nechcete špičkové zápasy MMA nechat ujít, lze ještě zakoupit vstupenky v síti Ticketstream, nebo od 17:00 hodin přímo na pokladně v hale.

 

Právě se děje

Další zprávy