VIDEO Rusové si zazpívali vlastní hymnu. Selhala technika

Sport Sport
4. 12. 2012 17:25
Na florbalovém šampionátu selhala florbalistům technika. Finové a Rusové si museli zazpívat vlastní hymny.
Poslechněte si, jak si ruský tým na florbalovém MS poradil s vlastní hymnou, když selhala technika. | Video: Sport

Bern/Curych - Ke kuriózní situaci došlo v úterý na právě probíhajícím mistrovství světa ve florbale.

V duelu Finska s Ruskem se totiž pověstně důsledným Švýcarům nepodařilo zprovoznit zvukovou aparaturu, a tak se zpívání národních hymen musely chopit samy týmy.

S ruským kapitánem Anatolijem Bykovem zazpívala před více než šestnácti stovkami diváků celá sborná (viz video), za Finy měl sólo obránce Tatu Väänänen.

V zápase nakonec zvítězili úřadující šampioni Finové 16:1.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy