Veselý dal 20 bodů a Fenerbahce přerušilo v Eurolize sérii porážek

Aktualizováno 17. 11. 2016 22:49
Jan Veselý v dresu Fenerbahce dal 20 bodů při vítězném zápasu Euroligy s rivalem Anadol Efes Istanbul. Tým českého basketbalisty vyhrál derby 88:80.
Jan Veselý.
Jan Veselý. | Foto: ČTK

Praha - Nejlepší střelecký výkon v tomto ročníku Evropské ligy podal dnes basketbalista Jan Veselý, který se 20 body podílel na vítězství Fenerbahce Istanbul v derby s Anadolu Efes Istanbul 88:80. Jeho tým přerušil sérii tří porážek a v neúplné tabulce je s bilancí pěti vítězství a tří proher druhý za CSKA Moskva.

Veselý odehrál přes 29 minut a byl druhým nejvytíženějším hráčem Fenerbahce. Z osmi střel z pole sedm proměnil, k tomu se trefil šestkrát z trestného hodu, jichž měl k v zápase k dispozici deset. Pouze o tři body zaostal za svým střeleckým maximem v soutěži z loňského roku. Navíc zaznamenal šest doskoků.

Fenerbahce prohrálo s istanbulským rivalem první čtvrtinu rozdílem osmi bodů, ale v dalších částech zápasu mělo navrch. Výhrou napravilo porážky s Maccabi Tel Aviv, Vitorií a Kazaní. Příště nastoupí proti Milánu.

Evropská liga basketbalistů - 8. kolo:

Fenerbahce Istanbul - Anadolu Efes Istanbul 88:80 (za domácí Veselý 20 bodů, 6 doskoků), Unics Kazaň - Maccabi Tel Aviv 73:74, Crvena Zvezda Bělehrad - Milán 83:70, Laboral Vitória - Bamberg 81:74.

1. CSKA Moskva 7 6 1 636:584 13
2. Laboral Vitória 8 5 3 652:621 13
3. Fenerbahce Istanbul 8 5 3 615:627 13
4. Real Madrid 7 5 2 627:584 12
5. Darüssafaka Istanbul 7 5 2 572:555 12
6. Maccabi Tel Aviv 8 4 4 669:666 12
7. Crvena Zvezda Bělehrad 8 4 4 577:574 12
8. Milán 8 4 4 716:726 12