Vémola ze zdravotních důvodů zrušil prosincový zápas MMA s Kinclem

ČTK ČTK
6. 12. 2022 16:46
Prosincový galavečer organizace Oktagon v pražské O2 areně přišel o hlavní zápas. Karlos Vémola ze zdravotních důvodů zrušil titulový souboj MMA ve střední váze s Patrikem Kinclem.
Karlos Vémola
Karlos Vémola | Foto: OKTAGON

Sedmatřicetiletý bojovník je od minulého týdne v nemocnici se zánětem v těle. O zrušení souboje dnes informovali zástupci Oktagonu.

"Situace nás všechny samozřejmě velice mrzí. Přejeme Karlovi co nejrychlejší uzdravení a věřím, že se nám nový termín povede najít brzy," uvedl spolumajitel organizace Ondřej Novotný v tiskové zprávě.

Kincl, který je držitelem pásu Oktagonu, by se měl 30. prosince v O2 areně představit. O jeho novém soupeři organizace jedná. Variantou je být souboj se Srbem Aleksandarem Iličem, kterého Vémola v červenci porazil a získal titul v polotěžké váze do 93 kg.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy