Velká cena Sokola 2006

Jan Haupt
2. 2. 2006 17:32
Rychlá, rytmická, někdy až agresivní hudba, dívka ve výšce 3,5m nad zemí, usměvavý mladík, jistý si tím, co umí... Že nevíte, co to je? Co tím chce pisatel říci? Pak vězte, že má na mysli akrobatický rokenrol v podání nejvyšší seniorské kategorie na akci, která nese název "Velká cena Sokola 2006".

Tento, již XI. ročník se bude konat 5.3.06 ve sportovní hale UK, Praze 10 Hostivaři, za účasti nejlepších tanečních párů a formací ČR. Pozvání poměřit své umění přislíbili i tanečníci z Polska a Slovenska, takže se máme na co těšit. Celodenní zápolení má naplánován začátek již v 11:30, kdy začínají základní, opravná a semifinálová kola, večer v 17:00 hod pak celý program vyvrcholí finálovou částí sedmi nejlepších párů a formací z každé kategorie. Dle zkušeností očekáváme celkem kolem 250 tanečníků, takže celý den lze nazvat také tanečním maratónem.

Celou akci připravuje T.J. Sokol Kampa Praha, oddíl, který v minulých letech připravil mnoho velice úspěšných párů, kteří získávaly cenné skalpy nejen u nás, ale i v zahraničí. Česká republika se tak může pochlubit pěti tituly Mistrů světa, jedním titulem Mistrů Evropy, vítězstvím párů na mnoha světových turnajích nejen v seniorech, ale i v žákovských kategoriích. V březnu se divákům představí např. Vítězslav Horák se Sandrou Chudinskou (T.J. Sokol Pražský) trojnásobní mistři ČR a osmí z posledního MS 2005 kat. A, tak i David Kejklíček s Barborou Šemberovou (Silueta Praha), Mistři Evropy 2005 v kategorii Žáci.

Kromě akrobatického rokenrolu diváci uvidí velice zajímavý doprovodný program. Představí se taneční skupina ZKRAT Kateřiny Eichlerové, účast přislíbili i osobnosti společenského a hudebního života, Lucie Váchová, Radky Kocurová a další.

Celá akce by nemohla proběhnout za pomoci dalších partnerů, kteří svými možnostmi pomohli celou akci zajistit. Proto jim i tímto způsobem patří velký dík.

Dovolujeme si vás pozvat na neděli ve víru tance, přesněji 5.března 2006 do sportovní haly UK v Bruslařské ulici v Praze 10. Bližší informace naleznete na www.velkacenasokola.wz.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy