Vedro a peklo na kole. Šlesingr a Davidová jsou biatlonovými mistry republiky

ČTK ČTK
15. 6. 2019 15:51
Nejlepší česká biatlonistka minulé sezony obhájila v horkém a dusném počasí loňské vítězství.
Markéta Davidová
Markéta Davidová | Foto: ČTK

Mistry republiky v biatlonu na horských kolech se v jabloneckém areálu Břízky stali Michal Šlesingr a Markéta Davidová. 

Šestatřicetiletému Šlesingrovi pomohla k titulu ve sprintu s hromadným startem na 9 km čistá střelba, neminul ani jeden z deseti terčů. "V tom vedru se závodilo opravdu těžko, což navíc podpořila náročná trať… Pro mě to bylo o to horší, že horské kolo není něco, na co bych se těšil. Prostě splněná povinnost. Jistěji se cítím na kolečkových lyžích," uvedl Šlesingr.

Potěšila ho především střelba. "Nula se vždy počítá. Ale myslím si, že k vítězství mi hodně pomohla především absence trojnásobného vítěze z předchozích let Ondry Moravce. Moc mu přeji, aby byl rychle zpět," řekl Šlesingr o dlouholetém reprezentačním kolegovi, jenž má potíže s játry. Nestartoval ani Tomáš Krupčík, který doléčuje boreliózu.

Druhý skončil se ztrátou 13 sekund Adam Václavík, bronz získal Michal Krčmář.

V kategorii žen, které absolvovaly 6 kilometrů, se Davidová ujala vedení hned po úvodní bezchybné ležce. Ve stoje pak minula tři terče a dala šanci své pronásledovatelce Veronice Vítkové, jež ale na stojce chybovala dvakrát a skončila s půlminutovým odstupem druhá. Třetí místo obsadila Jessica Jislová.

"Stojka mě mrzí, jednalo se o mé chyby," uvedla vítězka lednového sprintu Světového poháru v Anterselvě Davidová. "Pro mě každopádně byla cennější než vítězství skutečnost, že jsem si po dlouhé době mohla opět vyzkoušet střelbu v plné zátěži. A poznala jsem, že mám před sebou hodně práce," dodala dvaadvacetiletá biatlonistka.

Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech v Jablonci nad Nisou - muži (9 km): 1. Šlesingr 26:54,0 (0 trestných kol), 2. Václavík -13,0 (2), 3. Krčmář (všichni SKP Kornspitz Jablonec) -1:24,0 (1). Ženy (6 km): 1. Davidová 19:56,0 (3), 2. Vítková -30,0 (3), 3. Jislová (všechny SKP Kornspitz Jablonec) -40,0 (2).

 

Právě se děje

před 58 minutami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy