Valverde vyhrál v Lutychu druhý závod série ProTour za sebou

23. 4. 2006 17:36
Alejandro Valverde vyhrál jako první Španěl v historii nejstarší klasický cyklistický závod Lutych-Bastogne-Lutych. Pětadvacetiletý jezdec porazil ve spurtu skupinky uprchlíků Itala Paola Bettiniho a připsal si druhý triumf v závodu série ProTour za sebou, díky němuž se probojoval do čela průběžného hodnocení prestižního seriálu. Dosud vedoucí Belgičan Tom Boonen dnes nestartoval.

V závěru 262 kilometrů dlouhého závodu, který se jel poprvé před 114 lety, se pokusil o samostatný únik nizozemský veterán Michael Boogerd. Necelých 30 kilometrů před cílem jeho nástup zachytil jen Španěl Joaquim Rodriguez a společně si vypracovali až půlminutový náskok.

V závěrečném stoupání na St. Nicolas je však favorité dohnali a ve sprintu do kopce měl před cílem nejvíce sil Valverde, stejně jako ve středu při Valonském šípu. Dva dny před svými 26. narozeninami odsunul na druhé místo olympijského vítěze Bettiniho, třetí skončil bývalý vítěz Gira d'Italia Damiano Cunego.

Výsledky (262 km): 1. Valverde (Šp.) 6:21:32 hod., 2. Bettini, 3. Cunego (oba It.), 4. Sinkewitz (Něm.), 5. Boogerd (Niz.), 6. Perdiguero (Šp.), 7. Schleck (Luc.), 8. Horner (USA), 9. Di Luca, 10. Basso (oba It.) všichni stejný čas.