Všechna tři jmenovaná města jsou však podle komise ještě daleko od požadovaných standardů.
Z kandidátů již byly vyloučeny Houston a Filadelfie. Oznámil to USOC na tiskové konferenci v coloradském Denveru.
"Momentálně ani jedno ze tří vybraných měst nemá požadovaný program, který bychom mohli předložit Mezinárodnímu olympijskému výboru," oznámil šéf USOC Peter Ueberroth.
Věří však, že se všichni američtí kandidáti dostanou na požadovanou úroveň, jinak by prý USA do boje o olympiádu nešly.
V září 2006 se Spojené státy rozhodnou, zda budou v usilování o pořadatelství pokračovat. Pakliže ano, oznámí kandidátské město v březnu 2007. MOV vybere pořadatele LOH 2016 v roce 2009.
V USA se Letní olympijské hry konaly naposledy roku 1996 v Atlantě. Na LOH 2012 neúspěšně kandidoval New York, nakonec zvítězil Londýn před favorizovanou Paříží.
Zájem o olympiádu 2016 projevily i Brazílie, Indie či Japonsko. Z Evropy o ní uvažují Španělsko a Itálie, nově pak i Německo, namlsáno úspěšným fotbalovým šampionátem. Boj naopak vzdala Moskva, která pořádala Hry v roce 1980 a rovněž neúspěšně kandidovala na LOH 2012.
"Musíme se podívat pravdě do očí, nemáme šanci získat právo uspořádat olympiádu v roce 2016," prohlásil moskevský starosta Jurij Lužkov.
Podle něj mají pramalou šanci všechna evropská města poté, co letní hry v roce 2012 přidělil Mezinárodní olympijský výbor Londýnu.