Úleva v Brně. Kotník je v pořádku, Horáková bude hrát

Sport Sport, Red Spo
28. 9. 2010 13:30
Kapitánka českého výběru proti Španělsku nastoupí
Hana Horáková v zápase s Koreou
Hana Horáková v zápase s Koreou | Foto: www.cbf.cz

Brno - Zaskočilo všem fanouškům na stadionu i u televizních obrazovek, když kapitánka basketbalového národního výběru Hana Horáková zůstala v pondělním zápase s Koreou ležet po jednom svém průniku na palubovce, držíc se za kotník.

Jednatřicetiletá reprezentantka se zatím v průběhu turnaje prokázala nejen jako vůdčí osobnost, ale také výborná rozehrávačka. V zápase proti Rusku také držela svými body šanci na úspěch otevřený do posledních vteřin.

Čtěte také:
Basketbalistky přejely Koreu a jsou krok od čtvrtfinále
Basketbalistky v dramatické koncovce podlehly Rusku

V závěru zápasu s Koreou ale už na hřišti chyběla. V poslední čtvrtině totiž po jednom z útoků špatně dopadla na zem a následně odskákala k lékařům. Okamžitě se tak vyrojily otazníky nad jejím dalším startem.

Ty však neměly dlouhého trvání. Horáková si přivodila jen lehký výron a po zápase, který český výběr vyhrál 96:65 si už vychutnávala i závěrečnou děrovačku.

"Vyšetření rentgenové či magnetickou rezonancí ale Hanka nepodstoupila, nebylo to nezbytné. Ani přes noc se stav kotníku podle lékařů nezhoršil," cituje ČTK tiskového mluvčího basketbalového týmu Petra Kováře.

Horáková pak absolvovala s částečnými úlevami dopolední trénink a v úterním duelu se Španělskem by neměla chybět.

"V úplné zátěži to však nebylo, protože tam určitý handicap zůstává. Zprávy jsou zatím takové, že by měla nastoupit, pokud se nestane nic nepředpokládaného," dodal Kovář.

Utkání bude v Brně zahájeno od 18.00.

 

 

Právě se děje

před 40 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy