Úleva v Brně. Kotník je v pořádku, Horáková bude hrát

Sport Sport, Red Spo
28. 9. 2010 13:30
Kapitánka českého výběru proti Španělsku nastoupí
Hana Horáková v zápase s Koreou
Hana Horáková v zápase s Koreou | Foto: www.cbf.cz

Brno - Zaskočilo všem fanouškům na stadionu i u televizních obrazovek, když kapitánka basketbalového národního výběru Hana Horáková zůstala v pondělním zápase s Koreou ležet po jednom svém průniku na palubovce, držíc se za kotník.

Jednatřicetiletá reprezentantka se zatím v průběhu turnaje prokázala nejen jako vůdčí osobnost, ale také výborná rozehrávačka. V zápase proti Rusku také držela svými body šanci na úspěch otevřený do posledních vteřin.

Čtěte také:
Basketbalistky přejely Koreu a jsou krok od čtvrtfinále
Basketbalistky v dramatické koncovce podlehly Rusku

V závěru zápasu s Koreou ale už na hřišti chyběla. V poslední čtvrtině totiž po jednom z útoků špatně dopadla na zem a následně odskákala k lékařům. Okamžitě se tak vyrojily otazníky nad jejím dalším startem.

Ty však neměly dlouhého trvání. Horáková si přivodila jen lehký výron a po zápase, který český výběr vyhrál 96:65 si už vychutnávala i závěrečnou děrovačku.

"Vyšetření rentgenové či magnetickou rezonancí ale Hanka nepodstoupila, nebylo to nezbytné. Ani přes noc se stav kotníku podle lékařů nezhoršil," cituje ČTK tiskového mluvčího basketbalového týmu Petra Kováře.

Horáková pak absolvovala s částečnými úlevami dopolední trénink a v úterním duelu se Španělskem by neměla chybět.

"V úplné zátěži to však nebylo, protože tam určitý handicap zůstává. Zprávy jsou zatím takové, že by měla nastoupit, pokud se nestane nic nepředpokládaného," dodal Kovář.

Utkání bude v Brně zahájeno od 18.00.

 

 

Právě se děje

před 42 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy