Tour má nového hrdinu, v Alpách kraloval Gerdemann

SportPlus
14. 7. 2007 17:11
Nováček první den v horách dotáhl únik do konce
Německý cyklista Linus Gerdemann ze stáje T-Mobile si jede pro vítězství v sedmé etapě Tour de France. | Foto: Reuters

Le Grand-Bornand - V sedmé etapě cyklistické Tour de France se z premiérového vítězství v nejslavnějším závodě radoval Němec Linus Gerdemann.

A při svém prvním startu na Tour se hned oblékne do žlutého dresu pro vedoucího závodníka. Čtyřicet vteřin za vítězem ze stáje T-Mobile dojel Španěl Inigo Landaluze z týmu Euskaltel, třetí dojel se ztrátou minuty a 39 vteřin další Španěl David de la Fuente.

Gerdemann předvedl fantastický závod. Čtyřiadvacetiletý cyklista byl před startem 197,5 km dlouhé sedmé etapy na 20. místě průběžného pořadí a po projetí cílem se rázem vyhoupl do čela - s náskokem jedné minuty a čtyřiadvaceti vteřin.

Skupina, ve které byla většina favoritů, na německého závodníka ztratila 3:38. Němec byl součástí úniku 15 jezdců, ale v náročném stoupání na Col de la Colombiere se skupina uprchlíků rozdělila.

V momentě, kdy na vrchol zbývalo 14 kilometrů, nastoupil Gutierrez. Toho se udrželi jen De la Fuente a právě Gerdemann.

V nejprudší pasáži stoupání pak čtyřiadvacetiletý Němec neuvěřitelně zrychlil a ostatní jezdci ho znovu viděli až v cíli.

Výsledky - 7. etapa (197,5 km):
1. Gerdemann (Něm.) 4:53:13, 2. Landaluze -40, 3. De la Fuente (oba Šp.) -1:33, 4. Soler (Kol.) -2:14, 5. Lefevre (Fr.) -2:21, 6. Wegmann (Něm.) -3:32, 7. Garate, 8. Florencio (oba Šp.), 9. Moreau (Fr.), 10. Valverde (Šp.) všichni -3:38.