Výhra nad rakovinou, rekordní šňůra a pád na dno. Muž, který podvedl svět, slaví 50

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
17. 9. 2021 18:33
Sedmkrát stál na nejvyšším stupínku na Champs-Élysées, o všech sedm triumfů z Tour de France nakonec přišel. Dlouho platilo, že zatímco většinu jeho soupeřů chytili dopingoví komisaři, on stále unikal. Ani lež Lance Armstronga ale nevydržela věčně. Někdejší cyklista, který přepral rakovinu, avšak pro mnoho lidí je hlavně synonymem podvodu, slaví v sobotu 18. září padesátiny.

Přechod od triatlonu

Lance Armstrong se narodil 18. září roku 1971 v texaském městě Plano. Otce nikdy nepoznal, vyrůstal s matkou a prostřednictvím své sportovní kariéry jí chtěl všechno vrátit. Vydělat peníze a zabezpečit rodinu.

Začínal jako triatlonista, a dokonce dvakrát se stal národním šampionem. Brzy zjistil, že nejlepší cestou bude specializace na cyklistiku. V roce 1992 podepsal smlouvu s profesionálním týmem Motorola, o rok později vyhrál mistrovství světa v Oslu.

Mladík s velkým sebevědomím se prosazoval i v dalších závodech, účastnil se také Tour de France, ovšem zatím bez pronikavých výsledků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy