Zrzek s licousy, který pobláznil Ostrovy cyklistikou. Sir Wiggo slaví čtyřicátiny

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
28. 4. 2020 13:35
Sám o sobě tvrdí, že je obyčejný chlápek, který musí na záchod stejně jako všichni ostatní. V cyklistickém pelotonu však Bradley Wiggins vynikal. Staromódní vizáží, suchým humorem a výkony, zejména těmi ve svém perfektním roce 2012. V úterý 28. dubna slaví Sir Wiggo čtyřicátiny, připomeňte si s námi jeho kariéru.
Bradley Wiggins na Ytong Bohemia Tour 2002 v Česku.
Bradley Wiggins na Ytong Bohemia Tour 2002 v Česku. | Foto: ČTK

Rodák z Belgie

Bradley Wiggins se narodil 28. dubna 1980 v belgickém městě Gent anglické matce a australskému cyklistovi, který zrovna závodil v belgickém týmu. Gary Wiggins však rodinu záhy opustil a malý Bradley vyrůstal od dvou let v londýnské části Kilburn.

První sportovní vášeň fotbal vystřídala ve 12 letech cyklistika, do které se Wiggins zamiloval při sledování olympiády v Barceloně. Bicyklům naprosto propadl, jeho pokoj zdobily plakáty cyklistických hvězd, v televizi hltal nadvládu Miguela Induráina a studoval historii cyklistiky. Velký vliv měl na něj dědeček George.

Sám se nejprve prosadil jako dráhař a ve 20 letech získal v Sydney první olympijskou medaili, bronz z týmového závodu na dráze. Na silnici se v roce 2002 představil mimo jiné v českém závodě Ytong Bohemia Tour (na snímku) a v časovce zde obsadil třetí místo. 

 

Právě se děje

Další zprávy