Tenista Dlouhý postoupil v Petrohradu do 2. kola

23. 10. 2007 16:30
V druhém kole narazí Dlouhý na Brita Murrayho
Dlouhý (vpravo) preferuje spíše čtyřhru
Dlouhý (vpravo) preferuje spíše čtyřhru | Foto: Reuters

Petrohrad - Český tenista Lukáš Dlouhý navázal na úspěch v kvalifikaci a postoupil v Petrohradu už do druhého kola. V pondělí porazil domácího Čechova ve dvou setech.

Čtyřiadvacetiletý Dlouhý, jenž letos vyhrál pouze šest zápasů na okruhu ATP, vstoupil do zápasu opatrně. Teprve devatenáctiletý ruský soupeř hrál velmi dobře zvláště na podání a během celého utkání nasbíral čtrnáct es.

Jenže v petrohradské hale ukázal převahu a zkušenost český hráč, když si také pohlídal svůj servis a první sadu dotáhl do tiebreaku. Zkrácenou hru ovládl nejtěsnějším možným rozdílem 7:5.

Také v druhém setu tahal za kratší konec Čechov, který od pořadatelů obdržel pro start v hlavní soutěži divokou kartu. Tentokráte se už českému reprezentatovi podařilo proměnit jeden brejkbol a po 73 minutách mohl slavit vítězství.

V dalším kole narazí Lukáš Dlouhý na druhého nasazeného, jímž je v Petrohradu Andy Murray. Britský tenista vyřadil v prvním kole Mirného po setech dvakrát 6:2.

Turnaj v Petrohradu je dotován jedním milionem eur.

České jedničky Tomáš Berdych v Basileji i Nicole Vaidišová v Linci se ke svým utkáním dostanou ve středu.