Také Federer se trápil, s Benneteauem otáčel z 0:2 na sety

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
29. 6. 2012 22:16
Švýcarský tenista Roger Federer napodobil Srba Novaka Djokoviče a postoupil do čtvrtého kola.
Zápas Roger Federer a Julien Benneteau
Zápas Roger Federer a Julien Benneteau | Foto: Reuters

Londýn - Švýcarský tenista Roger Federer napodobil Srba Novaka Djokoviče a postoupil do čtvrtého kola Wimbledonu.

Ovšem ve třetím kole jej čekala pořádná dřina, s Francouzem Julienem Benneteauem prohrával již 0:2 na sety, aby nakonec duel otočil a vyhrál za tři hodiny a 34 minut 4:6, 6:7, 6:2, 7:6 a 6:1.

Po Wimbledonu narazí nová světová dvojka (případně jednička) na Belgičana Xaviera Malisseho.

Federer odmítl další překvapení

Letošní turnaj z londýnské trávy možná bude patřit mezi ty nejpřekvapivější v historii.

Kdyby padl ve třetím kole pod náporem francouzského bombarďáka i Federer, tento titul by si 126. ročník nejslavnějšího tenisového turnaje světa zasloužil již nyní.

Jenže Federer nedopustil stejné překvapení jako ve čtvrtek Španěl Rafael Nadal a napodobil třetího do party ze "svaté trojice" Novaka Djokoviče, který se set a půl trápil s Radkem Štěpánkem.

Benneteau vydržel vzdorovat švýcarskému elegánovi ještě déle. Vyhrál s jedním brejkem první set, ve druhém nedal "Fedexovi" šanci v tiebreaku a fanoušci na centrálním dvorci v areálu All England Clubu sledovali dění na kurtu se stejným překvapeným výrazem, jako o den dříve při souboji Nadal - Rosol.

Federer ale ve třetím setu zpřesnil hru, zatlačil soupeře deseti vítěznými údery a navíc dokázal využít obě nabídky k brejku.

Jenže stále neměl vyhráno. Ve čtvrtém dějiství si totiž oba soupeři drželi svůj servis a za stavu 5:4 byl Francouz při servisu soupeře dva míčky od vítězství v zápase.

Benneteau byl dva míčky od vítězství

Švýcarský tenista ale těžkou situaci ustál, stejně jako dva minibrejky při následné zkrácené hře, kam čtvrtý set stejně jako ten druhý dospěl, a nakonec sám druhý setbol využil k vyrovnání stavu zápasu na 2:2.

Jak se následně ukázalo, byl to klíčový moment duelu. Benneteau totiž nevydržel v obrovském tempu hrané utkání fyzicky, v páté sadě si nechal přivolat hned dvakrát lékaře a i přes obrovskou podporu fanoušků v hledišti již nebyl schopen vzdorovat strojové hře o rok staršího Švýcara.

Zápas tak ukončila symbolicky chyba francouzského bojovníky, když zahrál míček do sítě, u kterému se mu pár vteřin na to svým gestem poklonil i vítěz zápasu.

Federer tak nadále může snít svůj sen o rekordním sedmém titulu z wimbledonské trávy, který by navíc podpořil posunem na 1. místo světového žebříčku.

Další výsledky dnešního programu na wimbledonské trávě naleznete zde!

Muži:

Dvouhra - 2. kolo:

Querrey (USA) - Raonic (21-Kan.) 6:7 (3:7), 7:6 (9:7), 7:6 (10:8), 6:4.

3. kolo:

Federer (3-Švýc.) - Benneteau (29-Fr.) 4:6, 6:7 (3:7), 6:2, 7:6 (8:6), 6:1, Južnyj (26-Rus.) - Tipsarevič (8-Srb.) 6:3, 6:4, 3:6, 6:3, Gasquet (18-Fr.) - Almagro (12-Šp.) 6:3, 6:4, 6:4, Troicki (Srb.) - Mónaco (15-Arg.) 7:5, 7:5, 6:3, Malisse (Belg.) - Verdasco (17-Šp.) 1:6, 7:6 (7:5), 6:1, 4:6, 6:3, Mayer (31-Něm.) - Janowicz (Pol.) 7:6 (7:5), 3:6, 2:6, 6:3, 7:5, Istomin (Uzb.) - Falla (Kol.) 6:3, 6:4, 3:6, 7:6 (7:5).

Ženy:

Čepelová (SR) - Medinaová (26-Šp.) 6:7 (7:9), 7:6 (7:5), 6:3.

3. kolo:

Šarapovová (1-Rus.) - Hsieh Su-Wei (Tchaj-wan) 6:1, 6:4, A. Radwaňská (3-Pol.) - Watsonová (Brit.) 6:0, 6:2, Kerberová (8-Něm.) - McHaleová (28-USA) 6:2, 6:3, Clijstersová (Belg.) - Zvonarevová (12-Rus.) 6:3, 4:3 skreč, Lisická (15-Něm.) - Stephensová (USA) 7:6 (7:5), 1:6, 6:2, Kirilenková (17-Rus.) - Cirsteaová (Rum.) 6:3, 6:1, Giorgiová (It.) - Petrovová (20-Rus.) 6:3, 7:6 (8:6), Šuaj Pcheng (30-Čína) - Rusová (Niz.) 6:1, 6:2.