"Tak máme ramena a menší poprsí." Akvabely se ohradily vůči trendům sociálních sítí

jšk
19. 7. 2021 7:47
Mají perfektní a vysportované postavy, přesto se synchronizované plavkyně Kate Shortmanová a Isabelle Thorpeová musely vyrovnat s kritikou z hlubin sociálních médií. "Existují trendy, jak musíte vypadat. Snažíme se ukázat, že je v pořádku, když neodpovídáte normě," tvrdí britský sportovní pár.
Isabelle Thorpeová a Kate Shortmanová patří mezi britské olympijské naděje
Isabelle Thorpeová a Kate Shortmanová patří mezi britské olympijské naděje | Foto: Bluebella.com

Devatenáctiletá Kate Shortmanová a o rok starší Isabelle Thorpeová patří mezi největší naděje pro olympijský závod v Tokiu. A také jsou hlavními tvářemi kampaně britské módní značky spodního prádla. "Závodíme v plavkách, takže nic neschováme. To nás přinutilo k tomu, abychom se cítily pohodlně se svými těly," líčila Thorpeová v rozhovoru pro deník Sun.

Na své postavy by mohly být hrdé, přesto se v minulosti musely vypořádat s řadou kritických poznámek směřující ze sociálních sítí. Podle nich vypadají příliš mužně, až moc svalnatě. 

"Mnoho lidí se dívá na naše fotografie a říká: Proč o sobě vůbec pochybujete? Nyní se skutečně cítíme sebejistě, ale tak to vždy nebylo. V médiích a na sociálních sítích existují trendy toho, jak musíte vypadat. V dnešní době to jsou plné křivky, tedy velký zadek, velká prsa," vysvětluje Shortmanová.

Po deseti letech dřiny, kdy své postavy dovedly k téměř atletické dokonalosti, nyní dívky samy sebe popisují, že mají "velká ramena, malá poprsí a malá pozadí". To, že se odlišují od módních trendů, už je přestalo trápit. Dokonce do té míry, že se zúčastnily focení kampaně pro značku spodního prádla, aby povzbudily dospívající dívky k hrdosti na své tělo.

"Jen se snažíme vyslat zprávu, že když neodpovídáte normě, pak se vůbec nic neděje," shodují se plavkyně z Bristolu, jejichž matky spolu také závodily jako akvabely.

Isabelle Thorpeová (vlevo) a Kate Shortmanová pózují pro britskou značku spodního prádla
Isabelle Thorpeová (vlevo) a Kate Shortmanová pózují pro britskou značku spodního prádla | Foto: Bluebella.com

Kampaň navazuje na výsledky průzkumu organizace Ženy ve sportu, který mimo jiné ukázal, že až dvě třetiny dívek přestanou do 16 let věku sportovat, přičemž hlavním faktorem je obava z toho, jak jim fyzická aktivita zformuje tělo.

"Snažíme se ukázat, že sportování převažuje nad negativními věcmi kolem vzhledu postavy. Sport je ideální pro duševní a fyzické zdraví. Je škoda, že lidé cítí potřebu komentovat, jak vypadáte, když se mu věnujete," zdůrazňuje Thorpeová.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy