"Tak máme ramena a menší poprsí." Akvabely se ohradily vůči trendům sociálních sítí

jšk
19. 7. 2021 7:47
Mají perfektní a vysportované postavy, přesto se synchronizované plavkyně Kate Shortmanová a Isabelle Thorpeová musely vyrovnat s kritikou z hlubin sociálních médií. "Existují trendy, jak musíte vypadat. Snažíme se ukázat, že je v pořádku, když neodpovídáte normě," tvrdí britský sportovní pár.
Isabelle Thorpeová a Kate Shortmanová patří mezi britské olympijské naděje
Isabelle Thorpeová a Kate Shortmanová patří mezi britské olympijské naděje | Foto: Bluebella.com

Devatenáctiletá Kate Shortmanová a o rok starší Isabelle Thorpeová patří mezi největší naděje pro olympijský závod v Tokiu. A také jsou hlavními tvářemi kampaně britské módní značky spodního prádla. "Závodíme v plavkách, takže nic neschováme. To nás přinutilo k tomu, abychom se cítily pohodlně se svými těly," líčila Thorpeová v rozhovoru pro deník Sun.

Na své postavy by mohly být hrdé, přesto se v minulosti musely vypořádat s řadou kritických poznámek směřující ze sociálních sítí. Podle nich vypadají příliš mužně, až moc svalnatě. 

"Mnoho lidí se dívá na naše fotografie a říká: Proč o sobě vůbec pochybujete? Nyní se skutečně cítíme sebejistě, ale tak to vždy nebylo. V médiích a na sociálních sítích existují trendy toho, jak musíte vypadat. V dnešní době to jsou plné křivky, tedy velký zadek, velká prsa," vysvětluje Shortmanová.

Po deseti letech dřiny, kdy své postavy dovedly k téměř atletické dokonalosti, nyní dívky samy sebe popisují, že mají "velká ramena, malá poprsí a malá pozadí". To, že se odlišují od módních trendů, už je přestalo trápit. Dokonce do té míry, že se zúčastnily focení kampaně pro značku spodního prádla, aby povzbudily dospívající dívky k hrdosti na své tělo.

"Jen se snažíme vyslat zprávu, že když neodpovídáte normě, pak se vůbec nic neděje," shodují se plavkyně z Bristolu, jejichž matky spolu také závodily jako akvabely.

Isabelle Thorpeová (vlevo) a Kate Shortmanová pózují pro britskou značku spodního prádla
Isabelle Thorpeová (vlevo) a Kate Shortmanová pózují pro britskou značku spodního prádla | Foto: Bluebella.com

Kampaň navazuje na výsledky průzkumu organizace Ženy ve sportu, který mimo jiné ukázal, že až dvě třetiny dívek přestanou do 16 let věku sportovat, přičemž hlavním faktorem je obava z toho, jak jim fyzická aktivita zformuje tělo.

"Snažíme se ukázat, že sportování převažuje nad negativními věcmi kolem vzhledu postavy. Sport je ideální pro duševní a fyzické zdraví. Je škoda, že lidé cítí potřebu komentovat, jak vypadáte, když se mu věnujete," zdůrazňuje Thorpeová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Tripartita se mimořádně sejde začátkem února, projedná nový návrh rozpočtu

Tripartita se v únoru mimořádně sejde kvůli novému návrhu státního rozpočtu. S odbory a zaměstnavateli budou pravidelně jednat také ekonomičtí ministři. Jejich pravidelné porady se obnoví. Po jednání tripartity to na tiskové konferenci řekl premiér Petr Fiala (ODS). Tripartita zasedla poprvé po nástupu nového kabinetu.

Původní verzi státního rozpočtu, kterou připravila ještě bývalá vláda Andreje Babiše (ANO), Fialův kabinet přepracovává. Plánovaný schodek 376 miliard korun chce dostat pod 300 miliard. Stát hospodaří nyní v rozpočtovém provizoriu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy