"Tak máme ramena a menší poprsí." Akvabely se ohradily vůči trendům sociálních sítí

jšk
19. 7. 2021 7:47
Mají perfektní a vysportované postavy, přesto se synchronizované plavkyně Kate Shortmanová a Isabelle Thorpeová musely vyrovnat s kritikou z hlubin sociálních médií. "Existují trendy, jak musíte vypadat. Snažíme se ukázat, že je v pořádku, když neodpovídáte normě," tvrdí britský sportovní pár.
Isabelle Thorpeová a Kate Shortmanová patří mezi britské olympijské naděje
Isabelle Thorpeová a Kate Shortmanová patří mezi britské olympijské naděje | Foto: Bluebella.com

Devatenáctiletá Kate Shortmanová a o rok starší Isabelle Thorpeová patří mezi největší naděje pro olympijský závod v Tokiu. A také jsou hlavními tvářemi kampaně britské módní značky spodního prádla. "Závodíme v plavkách, takže nic neschováme. To nás přinutilo k tomu, abychom se cítily pohodlně se svými těly," líčila Thorpeová v rozhovoru pro deník Sun.

Na své postavy by mohly být hrdé, přesto se v minulosti musely vypořádat s řadou kritických poznámek směřující ze sociálních sítí. Podle nich vypadají příliš mužně, až moc svalnatě. 

"Mnoho lidí se dívá na naše fotografie a říká: Proč o sobě vůbec pochybujete? Nyní se skutečně cítíme sebejistě, ale tak to vždy nebylo. V médiích a na sociálních sítích existují trendy toho, jak musíte vypadat. V dnešní době to jsou plné křivky, tedy velký zadek, velká prsa," vysvětluje Shortmanová.

Po deseti letech dřiny, kdy své postavy dovedly k téměř atletické dokonalosti, nyní dívky samy sebe popisují, že mají "velká ramena, malá poprsí a malá pozadí". To, že se odlišují od módních trendů, už je přestalo trápit. Dokonce do té míry, že se zúčastnily focení kampaně pro značku spodního prádla, aby povzbudily dospívající dívky k hrdosti na své tělo.

"Jen se snažíme vyslat zprávu, že když neodpovídáte normě, pak se vůbec nic neděje," shodují se plavkyně z Bristolu, jejichž matky spolu také závodily jako akvabely.

Isabelle Thorpeová (vlevo) a Kate Shortmanová pózují pro britskou značku spodního prádla
Isabelle Thorpeová (vlevo) a Kate Shortmanová pózují pro britskou značku spodního prádla | Foto: Bluebella.com

Kampaň navazuje na výsledky průzkumu organizace Ženy ve sportu, který mimo jiné ukázal, že až dvě třetiny dívek přestanou do 16 let věku sportovat, přičemž hlavním faktorem je obava z toho, jak jim fyzická aktivita zformuje tělo.

"Snažíme se ukázat, že sportování převažuje nad negativními věcmi kolem vzhledu postavy. Sport je ideální pro duševní a fyzické zdraví. Je škoda, že lidé cítí potřebu komentovat, jak vypadáte, když se mu věnujete," zdůrazňuje Thorpeová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

USK Praha porazilo s navrátivšími Američankami Szekszárd 83:56

Basketbalistky USK Praha zvítězily v domácím utkání 3. kola Evropské ligy nad maďarským Szekszárdem jednoznačně 83:56 a získaly druhou výhru v tomto ročníku prestižní soutěže.

Nejlepší střelkyní českých mistryň byla s 18 body navrátivší se americká pivotka Brionna Jonesová, její krajanka Alyssa Thomasová pak se 14 body a 10 doskoky zaznamenala double double. Hostům nestačilo ani 15 bodů Zaly Friškovecové a prohrály v Eurolize i třetí zápas.

V dalším utkání skupiny A zavítá pražský celek na hřiště úřadujícího šampiona Jekatěrinburgu. Tam sehraje duel 27. října.

Aktualizováno před 8 hodinami

Požár v budově spalovny v Malešicích se podařilo uhasit, škoda dosáhne stovek milionů

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích ve středu odpoledne hořela technologie, požár způsobil podle odhadu škodu za stovky milionů korun. Příčinu ohně určí vyšetřování. Sdělil to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Mluvčí Pražských služeb Radim Mana řekl, že spalovna je mimo provoz a minimálně ve čtvrtek to tak zůstane, odpad bude převážen jinam. Potvrdil i odhad škody.

"Ve spalovně došlo k požáru odstavené technologie na čištění spalin v pětipatrové technologické budově o rozměru 30 krát 40 metrů, která procházela rekonstrukcí technologií. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," uvedl Kavka. Zasahovalo deset profesionálních a devět dobrovolných jednotek, používaly také výškovou techniku. Na další budovy se oheň nerozšířil.

Černý kouř byl vidět z velké dálky. Chemická služba podle Kavky měřila zplodiny ohně v několika zasažených částech Prahy, například v Dolních Počernicích, Satalicích, Vinoři, Kyjích a na Černém Mostě, překročení norem ale nezjistila. "Po dobu zásahu byl však ve zmíněných oblastech cítit zápach po požáru a obyvatelům bylo doporučeno nevětrat," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Pokrok v kauze Pandora Papers. Úřad zjišťuje, jestli Babiš nespáchal přestupek zamlčením majetku

Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o střetu zájmů neúplným oznámením o majetku v takzvané kauze Pandora Papers. Úředníci požádali o součinnost ministerstvo spravedlnosti, uvedl ve středu web iROZHLAS.cz. Babiš už dřív v souvislosti s kauzou odmítl, že by se dopustil čehokoliv nelegálního.

Kauza Pandora Papers se zabývá děním kolem společností v daňových rájích. Podle mezinárodního novinářského týmu poslal premiér Babiš na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře přes své offshorové firmy zhruba 380 milionů korun. V dokumentech souvisejících s kauzou podle webu Investigace.cz neuvedl, že vlastní akcie offshorových firem. Podle zákona o střetu zájmů je přitom neúplné oznámení majetku veřejného funkcionáře přestupek, za který hrozí pokuta do výše 50 000 korun, informoval iROZHLAS.cz.

Černošický úřad proto oslovil ministerstvo spravedlnosti, které vidí v tomto případě jako takzvaný evidenční orgán. Ministerstvo by podle úřadu mělo mít možnost získat dokumenty, zda premiér vlastnil nebo vlastní nemovitosti nebo firmy v zahraničí, případně v jakém období je vlastnil.

"Následně by ministerstvo mělo posoudit, zda tyto nemovitosti nebo firmy uvedl v oznámení o majetku podle zákona o střetu zájmů a pokud nikoli, mělo by tuto informaci jako podezření z přestupku oznámit úřadu příslušné obce s rozšířenou působností," uvedl úřad na webu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy