Svindal má malý glóbus za super-G

ČTK, SportPlus
16. 3. 2006 10:57
Aare - Norský sjezdař Aksel Lund Svindal vybojoval malý Křišťálový glóbus pro nejlepšího muže v superobřím slalomu v této sezoně Světového poháru. Rozhodl o tom poslední závod ve švédském Aare.
Aksel Lund Svindal.
Aksel Lund Svindal. | Foto: Reuters

Nor v něm obsadil třetí místo, díky němuž v čele průběžného pořadí o dva body předstihl dnes čtvrtého Rakušana Hermanna Maiera.

Poslední závod sezony vyhrál Bode Miller před svým krajanem Daronem Rahlvesem. Svérázný americký reprezentant se po olympijském výbuchu v závěru sezony znovu dostal do bývalé formy. Zatímco z Turína odjel Miller bez medaile, tento týden září a vedle dnešního vítězství si připsal i druhé místo ve včerejším sjezdu.

Svindal, který vyhrál středeční sjezd, ztratil na vítěze 0,56 sekundy a jeho náskok na čtvrtého Maiera činil v cíli devět setin. Tento nepatrný rozdíl tedy zajistil Svindalovi celkový triumf a Maier mohl zapomenout na šesté vítězství v této disciplíně. Na Nora v konečném pořadí super-G ztratil dva body.

Dnešní závod musel být po dojezdu devátého startujícího, kterým byl Miller, přerušen. Rozhodčí totiž nařídili úpravu jednoho ze skoků, který se jim zdál příliš nebezpečný. Na časech lyžařů se ale podle jury změny nijak nemohly projevit.

Výsledky: 1. Miller 1:27,78 min., 2. Rahlves (oba USA) -0,34, 3. Svindal (Nor.) -0,53, 4. Maier -0,62, 5. Görgl (oba Rak.) -0,66, 6. Büchel (Licht.) -0,70, 7. Fill (It.) -1,50, 8. Aamodt (Nor.) -1,53, 9. Reichelt (Rak.) -1,57, 10. Kernen (Švýc.) -1,60.

Konečné pořadí superobřího slalomu SP (po 6 závodech): 1. Svindal 284 b., 2. Maier 282, 3. Rahlves 269, 4. Reichelt 250, 5. Aamodt 223, 6. Guay (Kan.) 204.

Průběžné pořadí SP (po 35 z 37 závodů): 1. Raich (Rak.) 1310, 2. Svindal 970, 3. Miller 928, 4. Rahlves 863, 5. Walchhofer (Rak.) 855, 6. Maier 818, 7. Palander (Fin.) 801, 8. Aamodt 707, 9. Büchel 626, 10. Ligety (USA) 600, ...98. Bank 33, 125. Trejbal 13.