Stoudemireova duchovní cesta: Z NBA míří do Jeruzaléma

ČTK ČTK
1. 8. 2016 19:41
Kdysi hvězdný basketbalista Amar'e Stoudemire se po konci v NBA rozhodl pro angažmá v Izraeli.
Amar'e Stoudemire.
Amar'e Stoudemire. | Foto: Reuters

New York - Americký basketbalista Amar'e Stoudemire sice minulý týden uzavřel kariéru v NBA, s aktivním sportem ale ještě nekončí. Třiatřicetiletý hráč uzavřel dvouletou smlouvu s Hapoelem Jeruzalém, v jehož dresu si vyzkouší izraelskou ligu.

Nejlepší nováček NBA z roku 2003 a šestinásobný účastník Utkání hvězd byl v roce 2013 jedním z investorů, kteří získali v Hapoelu majetkový podíl. Součástí nynějšího kontraktu je i dohoda o tom, že Stoudemire prodá své podíly většinovému vlastníkovi Orimu Allonovi.

Angažmá v izraelském klubu považuje Stoudemire za součást své duchovní cesty. Basketbalista, jenž v NBA odehrál 14 sezon, navštívil v minulosti Jeruzalém už několikrát a tvrdí, že z kulturního hlediska se považuje za Žida.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy