Štěpánek zářil, vyhrál na US Open a jako první jde dál

5. 9. 2009 19:47
Štěpánek porazil Němce Kohlschreibera
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Reuters

New York - Radek Štěpánek postoupil do čtvrtého kola US Open. Český tenista v sobotu porazil Němce Philippa Kohlschreibera a jako první tenista na dvorcích Flushing Meadows se mohl radovat z vítězství.

Karvinský rodák prošel do osmifinále tohoto grandslamového turnaje poprvé kariéře, když po úvodním prohraném setu 4:6 další tři vyhrál. Celkem snadno: poměrem 6:2, 6:3 a 6:3.

Zápas hraný na kurtu Grandstand trval dvě a půl hodiny.

Čtěte dále: Berdych vyřadil Zeballose a je na US Open ve 3. kole

Štěpánek byl mírně favorizovaný, možná i proto, že svého o pět let starší tenista ve dvou ze tří zápasů porazil. Úvod čtvrtého duelu to ale nepotvrdil, třicetiletému hráči se tolik nedařilo na podání, a i proto první sadu prohrál.

Pak ale chodil častěji na síť, začal tlačit a předvedl celkem čtrnáct es. Díky tomu německého soka postupně poslal na kolena a jistým výkonem si došel pro postup do čtvrtého kola.

Tam narazí na čtvrtého nasazeného Novaka Djokoviče, který s obtížemi porazil domácího Jesseho Wittena.

Až několik minut po českém reprezentantovi se na centrkurtu radoval z vítězství Roger Federer, jenž v bitvě současné světové jedničky porazil bývalého hráče číslo jedna Lleytona Hewitta.

Také prohrál první set, poté však předvedl, proč kraluje světu. Australana porazil počtrnácté za sebou!

Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Štěpánek (15-ČR) - Kohlschreiber (23-Něm.) 4:6, 6:2, 6:3, 6:3, Federer (1-Švýc.) - Hewitt (31-Austr.) 4:6, 6:3, 7:5, 6:4. Djokovič (4-Srb.) - Witten (USA) 6:7 (2:7), 6:3, 7:6 (7:2), 6:4.

Čtyřhra - 2. kolo:
Friedl, Levinský (ČR) - Kohlmann, Wassen (Něm./Niz.) 7:6 (7:3), 4:6, 6:1, Dlouhý, Paes (4-ČR/Ind.) - Almagro, Hidalgo (Šp.) 6:2, 6:3.