16. 10. 2009 17:07
Štěpánek prohrál třísetovou bitvu
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Ondřej Besperát

Šanghaj - Cesta Radka Štěpánka turnajem v Šanghaji skončila ve čtvrtfinále. Český tenista nestačil na ruského favorita Nikolaje Davyděnka, s nímž prohrál ve třech setech 1:6, 6:4 a 1:6.

Rodák z Karviné nezačal páteční zápas v čínském velkoměstě vůbec dobře. Hned na začátku ztratil svůj servis, načež se mu nedařilo ani na returnu a Davyděnko se rychle dostal do vedení, které také po půlhodině dovedl k vítězství.

Po prohrané první sadě se však Štěpánek zvedl, zlepšil podání a pátého nasazeného soupeře nutil k chybám. Díky setu v poměru 6:4 zaslouženě srovnal stav souboje o semifinále.

Klíčový však byl vstup do třetího setu, kdy český daviscupový reprezentant neproměnil v úvodní hře tři brejkboly.

Davyděnko se totiž se štěstím ubránil, poté naopak vzal Štěpánkovi jeho servis. Z toho už se třicetiletý tenista neoklepal, na servisu se dál trápil a Rus si již výhru po dvouhodinové bitvě pohlídal.

Ruský tenista tak vyhrál pátý z devíti vzájemných duelů a stal se prvním semifinalistou štědře dotovaného turnaje. Dnes se na kurtech objevíl i Gilles Simon, přemožitel Tomáše Berdycha.

Francouz však tentokrát nestačil na Novaka Djokoviče a s turnajem se loučí. Skončilo i účinkování Ivana Ljubičiče, který musel pro zranění vzdát souboj s Rafaelem Nadalem.

Tenisový turnaj mužů série Masters v Šanghaji (tvrdý povrch, dotace 3,240.000 dolarů):