Štěpánek je v Hamburku v semifinále

ČTK
19. 5. 2006 14:39
Český tenista Radek Štěpánek se stal prvním semifinalistou turnaje série Masters v Hamburku. Patnáctý nasazený dnes ve čtvrtfinále porazil Maxe Mirného z Běloruska 7:6 a 6:1. Příštím soupeřem Štěpánka bude buď Španěl Fernando Verdasco, nebo Argentinec Jose Asasuso.

Sedmadvacetiletý Štěpánek dobře returnoval tvrdý servis soupeře a účinně ho prohazovat na síti. V prvním setu český tenista nevyužil za stavu 5:4 svůj servis, ale pak uspěl v tie-breaku.

Ve druhém už Štěpánek utkání dominoval, pomohl si šesti esy, soupeři povolil jen jednu hru a zápas ukončil po hodině a dvaceti minutách esem.

Výsledky: Dvouhra - čtvrtfinále: Štěpánek (15-ČR) - Mirnyj (Běl.) 7:6 (7:5), 6:1. Čtyřhra - čtvrtfinále: B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Friedl, Vízner (8-ČR) 6:3, 6:2.