Štafetu v Hopman Cupu po Češích převzali Španělé

5. 1. 2013 18:55
Španělští tenisté Fernando Verdasco a Anabel Medinaová Garriguesová vyhráli Hopmanův pohár.
Anabel Medinaová Garriguesová slaví
Anabel Medinaová Garriguesová slaví | Foto: Reuters

Perth - Španělští tenisté Fernando Verdasco a Anabel Medinaová Garriguesová vyhráli Hopmanův pohár. Ve finále v Perthu porazili Srby Novaka Djokoviče a Anu Ivanovičovou 2:1, když o vítězství rozhodli v závěrečné smíšené čtyřhře po setech 6:4 a 7:5.

Do utkání o titul vstoupili lépe Srbové, které po výhře 6:3 a 7:5 nad Verdsakem poslal do vedení první hráč světa Djokovič. O vyrovnání se pak postarala Medinaová, jež v třísetovém duelu porazila Ivanovičovou 6:4, 6:7 a 6:2.

Španělé získali celkově čtvrtý titul z Hopmanova poháru a lepší jsou v historii turnaje už pouze Američané s šesti triumfy.

Naopak Srbové se ani na druhý pokus ve finále úspěchu nedočkali - v roce 2008 Djokovič s Jelenou Jankovičovou nestačili na Serenu Williamsovou a Mardyho Fishe z USA.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu - finále:

Španělsko - Srbsko 2:1

Verdasco - Djokovič 3:6, 5:7, Medinaová - Ivanovičová 6:4, 6:7 (3:7), 6:2, Verdasco, Medinaová - Djokovič, Ivanovičová 6:4, 7:5.