Sprinter Powell vynechá halovou sezonu

ČTK
14. 11. 2006 11:30
Monte Carlo - Nejlepší světový atlet letošního roku Asafa Powell vynechá celou nadcházející halovou sezonu.

Jamajský sprinter považuje běhání pod střechou za nebezpečné. Světový rekordman v běhu na 100 metrů chyběl letos v březnu na halovém mistrovství světa v Moskvě, neboť se konalo jen týden před Hrami Britského společenství.

Tentokrát třiadvacetiletý vítěz ankety Atlet roku IAAF nebude v hale závodit vůbec.

Powell se chce koncentrovat hlavně na srpnové mistrovství světa v Ósace. "Hala je pro mě nebezpečná kvůli teplu, které pod střechou panuje," řekl novinářům sprinter, který v letošní sezoně třikrát vyrovnal světový rekord 9,77 sekundy.

Medaile z mistrovství světa nebo olympijských her v nejkratším sprintu však zatím v jeho sbírce chybí. Na MS 2003 byl diskvalifikován ve čtvrtfinále za ulitý start, na olympiádě skončil pátý a na MS v Helsinkách vinou zranění ani neodjel. Hodlá se proto na sbírání cenných kovů v příštích letech soustředit.

"Příští rok se to určitě konečně podaří. Uplynulá sezona byla fantastická, i když nebylo mistrovství světa nebo olympiáda," uvedl Powell s tím, že v létě bude běhat i dvoustovku.

Není vyloučeno, že ji poběží i na mistrovství světa ve snaze získat ceněný double. "Pokud to dovolí časový program," prohlásil.

Powella mrzí, že se letos nepotkal na dráze s Američanem Justinem Gatlinem. Ten běžel stejně rychle jako on a dlouho se spekulovalo o jejich vzájemném souboji takřka za milion dolarů.

Gatlin však byl potrestán za doping a z očekávaného duelu sešlo. "Je to škoda, nějaké peníze by se hodily," usmíval se Powell. "Finančně to byla velká ztráta," řekl jeho manažer Paul Doyle.