Spilková vyrovnala svůj nejlepší letošní výsledek. V Singapuru skončila čtvrtá

ČTK ČTK
18. 3. 2023 11:11
Golfistka Klára Davidson Spilková skončila na turnaji Ladies European Tour v Singapuru na děleném čtvrtém místě a vyrovnala svůj nejlepší letošní výsledek. Vyhrála Francouzka Pauline Roussinová, která získala druhý titul na elitním evropském okruhu se skóre 15 ran pod par. Česká jednička zahrála během tří kol o osm úderů více.
Klára Davidson Spilková
Klára Davidson Spilková | Foto: Reuters

Kromě Roussinové předčily Davidson Spilkovou už jen vítězka majoru PGA Championship z roku 2017 Američanka Danielle Kangová a světová jednička Lydia Koová z Nového Zélandu. Za ní česká golfistka zaostala o tři rány.

Davidson Spilková v závěrečném kole zahrála 69 ran a polepšila si ze sedmého místa. O čtvrtou příčku, na které skončila i před dvěma týdny v Johannesburgu, se podělila se Švédkami Elin Arvidssonovou a Linn Grantovou. Sára Kousková skončila dvaatřicátá a Tereza Melecká obsadila 55. pozici.

Na stupně vítězů dosáhla Davidson Spilková se svým družstvem v hodnocení Aramco Team Series, které se uzavřelo po dvou kolech. Tým české kapitánky obsadil třetí místo. Osmadvacetiletá olympionička v Singapuru na prémiích vydělala dohromady 26 tisíc dolarů (zhruba 590 tisíc korun).

Golfový turnaj Ladies European Tour v Singapuru (par 72, dotace 500.000 dolarů):

1. Roussinová (Fr.) 201 (68+69+64), 2. Kangová (USA) 205 (69+68+68), 3. Koová (N. Zél.) 206 (72+68+66), 4. Spilková (ČR) 209 (68+72+69), Arvidssonová 209 (72+70+67), Grantová (obě Švéd.) 209 (68+71+70), …23. Kousková 216 (73+70+73), 55. Melecká 226 (76+75+75), 63. Melichová (všechny ČR) 153 (81+72) neprošla cutem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Do klubu primátora Ostravy Macury vstoupili všichni, kdo opustili klub ANO

Do nově vzniklého zastupitelského klubu ostravského primátora Tomáše Macury (dříve ANO) už vstoupili všichni zastupitelé, kteří opustili klub hnutí ANO. V krajské metropoli začala i první jednání o podobě nové koalice. Původní koalice tvořená hnutím ANO, uskupením Spolu a Piráty se rozpadla poté, kdy se začal štěpit klub ANO a koalice přišla o většinu hlasů v pětapadesátičlenném zastupitelstvu. Macura vidí možností řešení situace několik, vyjednávat nechce s SPD a Ostravskou levicí. První jednání má za sebou uskupení Spolu, druhý nejsilnější klub zastupitelstva Ostravy po hnutí ANO. ANO plánuje schůzky po středečním sněmu.

Problémy v ostravské buňce ANO odstartovala volba prezidenta. V ní Macura, podobně jako moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, veřejně podpořil Petra Pavla na úkor stranického šéfa Andreje Babiše. Oba moravskoslezští politici pak hnutí opustili. V případě Macury následovalo jeho vyloučení z klubu ostravských zastupitelů. Stejně tak klub vyloučil i náměstkyni primátora Zuzanu Bajgarovou. Následně klub opustili náměstkyně Kateřina Šebestová a zastupitelé Robert Čep, Ondřej Němeček a Maxim Pachomov. Počet členů klubu ANO tak klesl z 21 na 15.

Zdroj: ČTK
Další zprávy