Golfistka Spilková si v Tálích vylepšila maximum. Byla pátá

22. 6. 2014 17:36
Klára Spilková
Klára Spilková | Foto: CPA

Tále (Slovensko) - Golfistka Klára Spilková obsadila na turnaji v Tálích na Slovensku dělené páté místo a o jednu příčku vylepšila své maximum na okruhu Ladies European Tour.

Premiérové vítězství si suverénním výkonem v nedělním čtvrtém kole zajistila Švédka Camilla Lennarthová.

Česká hráčka dnes ztratila na jamkách 4 a 5, kde zahrála bogey a double bogey, a pokazila si tak útok na ještě lepší pozici. Pak sice zahrála i dvě birdie, další posun jí ale zmařila devátá jamka, kde opět zahrála jeden úder nad par.

"I v posledním kole byla hra nahoru a dolů. Střídaly se bogey a birdie. Bojovala jsem až do konce a přišlo zatím moje nejlepší umístění na LET. S výsledkem jsem spokojená," řekla Spilková, jež dnes hřiště obešla na 73 úderů a pokořila osobní maximum, jímž byla šestá místa z loňského turnaje v anglickém Denhamu a květnového Turkish Airlines Ladies Open v Antalyi.

"Teď mě čeká poslední týden ve škole a poté hned čtyři turnaje v řadě," přiblížila devatenáctiletá golfistka své další plány.

Johanka Šteindlerová obsadila 48. místo, další česká amatérka Karolína Kohoutová skončila na Slovensku na 63. příčce.

Golfový turnaj žen Ladies Slovak Golf Open evropské série Ladies European Tour v Tálích (dotace 275.000 eur, par 72):

1. Lennarthová (Švéd.) 277 (70+72+69+66), 2. Reidová 281 (75+68+71+67), 3. Ralphová (obě Angl.) 285 (72+72+73+68), Watsonová (Skot.) 285 (69+67+75+74), 5. Derreyová (Fr.) 286 (69+70+78+69), Youngová (Angl.) 286 (71+71+72+72), Lindnerová (Něm.) 286 (72+74+68+72), Spilková (ČR) 286 (71+68+74+73).