Softbalisté budou hrát na domácím MS po prohře s Venezuelou o sedmé místo

ČTK ČTK
22. 6. 2019 12:51
Čeští softbalisté se na mistrovství světa v Praze bodově neprosadili a i kvůli třem homerunům prohráli s Venezuelou rozdílem 0:7 už po páté směně. V neděli budou hrát od 10:30 o konečné sedmé místo s Austrálií, která podlehla v nastavené směně USA 6:8. Češi tak nevylepší své nejlepší umístění ze světových šampionátů, kterým zůstane šesté místo z roku 2000.
MS v softbalu 2019
MS v softbalu 2019 | Foto: Honza Mudra

"Určitě je zklamání, že nepřekonáme šesté místo. Náš cíl a sen byl jasný. Po čtvrtfinále, v kterém jsme hráli vyrovnaně s Kanadou, tohle bylo velké zklamání. Porveme se o sedmé místo," řekl kapitán českého týmu David Mertl.

Zápas s Venezuelou zlomila druhá směna, v které předvedl parádní představení vnější polař Engelbert Herrera. Nejdříve výskokem na plot chytil Jiřímu Nezbedovi odpal, který už směřoval za bariéru a znamenal by dva body. Vzápětí na pálce dal sám homerun a poslal Venezuelu do vedení 2:0.

Soupeř přidal v téže směně ještě další bod a Jaroslava Breníka vystřídal na nadhozu Michal Holobrádek. Unavená česká jednička po pátečním večerním čtvrtfinále s Kanadou nedokázala zastavit útok Venezuely, která ve třetí směně odpálila další dva homeruny, přičemž svůj druhý přidal Herrera a zvýšil na 7:0. "Měli jsme házet více stoupavých nadhozů, bohužel se nám nedařilo je překvapit. Posílali to nekompromisně za plot," konstatoval chytač Mertl.

Na nadhazovací 'prkno' šel Marek Joska a obrana zahrála dvojaut. V útoku se ale Češi jako v celém turnaji neprosadili a zápas skončil předčasně. "Předvedli jsme nejhorší výkon na turnaji. Asi jsme nedokázali dostatečně zregenerovat po čtvrtfinále a nezvládli jsme to," uvedl trenér Tomáš Kusý. "Únava se projevila. Zejména Michal Holobrádek je unavený, má toho dost, házel těžké zápasy. Proběhla také mentální únava. Silný tým to ale musí dokázat," dodal.

"Sen byl bojovat o pátou příčku, všechny sny se ale bohužel neplní. Na druhou stranu jsme tu odehráli skvělý turnaj, budeme bojovat o sedmé místo," řekl kouč.

Mistrovství světa mužů v softbalu v Praze:

O 5.-8. místo:

ČR - Venezuela 0:7 po páté směně,

13:30 Austrálie - USA.

Semifinále:

16:30 Japonsko - Nový Zéland,

19:30 Kanada - Argentina.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy