Adamczyková ovládla malé finále a v předposledním závodu SP skončila pátá

ČTK ČTK
25. 3. 2023 18:36
Mistryně světa Eva Adamczyková obsadila páté místo v předposledním závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v Mont-Sainte-Anne. Devětadvacetiletá česká snowboardistka v Kanadě vypadla v semifinále a následně vyhrála malé finále.
Eva Adamczyková
Eva Adamczyková | Foto: ČTK

Adamczyková v quebeckém horském středisku postoupila do závodu osmým kvalifikačním časem. První vyřazovací jízdu druhá žena předchozího závodu ve Veysonnaz hladce vyhrála, zhruba v polovině semifinále se jí však zasekla hrana, česká reprezentantka ztratila rychlost a dojela třetí. Se závodem se nakonec majitelka zlata a bronzu ze ZOH loučila výhrou, soupeřkám nedala šanci v malém finále.

Závod vyhrála Britka Charlotte Bankesová a šestým pohárovým triumfem za sebou se výrazně přiblížila k zisku křišťálového glóbu, který může potvrdit v nedělním finále. Adamczyková, jež kvůli rekonvalescenci po předloňském těžkém zranění zasáhla do sezony se zpožděním, je průběžně čtvrtá.

Mezi muži zvítězil domácí Kanaďan Eliot Grondin před mistrem světa Jakobem Dusekem z Rakouska. Trio českých reprezentantů vypadlo v osmifinále: Radek Houser a Kryštof Choura se seřadili na 20. a 21. místě, Jak Kubičík byl klasifikován na 26. pozici.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!