Smrt na Tour de France: Člověka srazila motorka

Sport Sport, ČTK, Red Spo
18. 7. 2009 15:52
Řidič policejního motocyklu prý nenese žádnou vinu

Besancon - Sobotní čtrnáctou etapu cyklistické Tour de France poznamenala tragická nehoda doprovodného policejního motocyklu, při které zahynula divačka.

Podle informací policie stroj zachytil ženu, která přecházela silnici. Neovladatelná motorka potom narazila ještě do dalších lidí.

Jde o druhou nepříjemnou událost během dvou dní - v pátek do dvou závodníků vystřelil neznámý pachatel ze vzduchové pušky.

Čtěte dále: Skandál na Tour: Policie šetří střelbu po cyklistech

"Musíme potvrdit smrt jednoho člověka, okolnosti jsou zatím nejasné," citovala agentura Reuters mluvčího policie Alaina Fontaina.

Řidič prý ale nemohl nehodě zabránit. Jednašedesátiletá divačka zemřela po převozu do nemocnice.

Ostatní zraněné diváky okamžitě na místě vyšetřil oficiální lékař závodu a byli převezeni do nemocnice, jsou však údajně mimo ohrožení života. Jednou z postižených byla podle agentury AP matka s dítětem v náručí, tomu se ale nic nestalo

K neštěstí došlo na 39. kilometru etapy, která vedla z Colmaru do Besanconu. Incident se smrtelnými následky postihl Tour naposledy v roce 2002, kdy reklamní karavan srazil sedmiletého chlapce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy