Smrt na Tour de France: Člověka srazila motorka

Sport Sport, ČTK, Red Spo
18. 7. 2009 15:52
Řidič policejního motocyklu prý nenese žádnou vinu

Besancon - Sobotní čtrnáctou etapu cyklistické Tour de France poznamenala tragická nehoda doprovodného policejního motocyklu, při které zahynula divačka.

Podle informací policie stroj zachytil ženu, která přecházela silnici. Neovladatelná motorka potom narazila ještě do dalších lidí.

Jde o druhou nepříjemnou událost během dvou dní - v pátek do dvou závodníků vystřelil neznámý pachatel ze vzduchové pušky.

Čtěte dále: Skandál na Tour: Policie šetří střelbu po cyklistech

"Musíme potvrdit smrt jednoho člověka, okolnosti jsou zatím nejasné," citovala agentura Reuters mluvčího policie Alaina Fontaina.

Řidič prý ale nemohl nehodě zabránit. Jednašedesátiletá divačka zemřela po převozu do nemocnice.

Ostatní zraněné diváky okamžitě na místě vyšetřil oficiální lékař závodu a byli převezeni do nemocnice, jsou však údajně mimo ohrožení života. Jednou z postižených byla podle agentury AP matka s dítětem v náručí, tomu se ale nic nestalo

K neštěstí došlo na 39. kilometru etapy, která vedla z Colmaru do Besanconu. Incident se smrtelnými následky postihl Tour naposledy v roce 2002, kdy reklamní karavan srazil sedmiletého chlapce.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy