Slováci vyhráli potřetí v historii Hopmanův pohár

Sport Sport, Red Spo
9. 1. 2009 17:31
Slovenská dvojice ve finále zdolala ruský pár

Perth - Slovenští tenisté Dominika Cibulková a Dominik Hrbatý završili v pátek úspěšné tažení Hopmanovým pohárem, když ve finálovém střetnutí zdolali už po úvodních dvouhrách ruskou dvojici Dinaru a Marata Safinovi.

Slovensko tak tuto tradiční soutěž vyhrálo potřetí ve své samostatné historii, neboť zvítězilo i v roce 1998 a 2005.

Cestu za překvapivým vítězstvím úspěšně zahájila v turnaji smíšených dvojic Dominika Cibulková. Ta sice v souboji s Dinarou Safinovou prohrála úvodní finálovou sadu v tiebreaku 6:7, ale poté již převzala otěže zápasu do svých rukou a další sety získala v poměru 6:1 a 6:4.

Neúspěšně vykročil do druhého střetnutí také její krajan Hrbatý, jenž taktéž  prohrál úvodní set v tiebreaku.

V následné tuhé bitvě o každý servis se však začala situace pomalu obracet a poté, co slovenský reprezentant získal dramaticky druhou sadu ve svůj prospěch, přišlo konečně rozuzlení v setu třetím.

Tam už byl tentokrát nakonec úspěšnější Hrbatý, který Safina udolal v další prodloužené hře a mohl se tak radovat z konečného vítězství.

Cibulková - Safinová 6:7, 6:1, 6:4
Hrbatý - Safin 6:7, 7:5, 7:6