Slepička uštědřil K.O. po 84 vteřinách. Parádní vítězství sledoval i bývalý spoluhráč Řepka

Slepička uštědřil K.O. po 84 vteřinách. Parádní vítězství sledoval i bývalý spoluhráč Řepka
Bývalý fotbalový reprezentant Miroslav Slepička se po konci fotbalové kariéry dal na bojová umění.
Slepičkovu premiéru v MMA si nenechal ujít ani jeho bývalý spoluhráč ze Sparty Tomáš Řepka.
Čerstvě pětatřicetiletý Slepička, který si na sklonku své fotbalové kariéry zahrál fotbal třeba i v Indii, se připravoval na souboj s Tomášem Vránou. K nástupu do oktagonu si nechal Slepička zahrát písničku od skupiny Ortel.
Soupeřem bývalého fotbalisty byl mladý Tomáš Vrána z Přerova. Student práva z Univerzity Palackého je výrazně mladší než Slepička a rovněž ani on nemá zatím příliš zkušeností.
Foto: Tomáš Liška
Sport Tomáš Liška, Sport
13. 11. 2016 8:30
V rámci galavečera GCF 36 FIGHT NIGHT si odbyl premiérový zápas v MMA bývalý fotbalový reprezentant Miroslav Slepička. Někdeejší sparťan se připravil opravdu skvěle, protože svého soupeře knockoutoval po necelé minutě a půl.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy