Slammers díky Berdychovi v Asijské lize slaví první výhru

Sport Sport
3. 12. 2014 15:27
Český tenista zvládl zápas s Tsongou i závěrečný rozstřel, v němž Singapore Slammers získali první výhru.
Sestřih nejzajímavějších výměn ze zápasu Berdych - Monfils v Asijské lize | Video: Sport

Singapur - Tomáš Berdych se v Asijské lize hodně přičinil o první vítězství Singapore Slammers.

Po výhře v singlovém zápase proti Gaëlu Monfílsovi 6:2 totiž proti stejnému soupeři ovládl poměrem 10:6 i sedmiminutový rozstřel, který musel za stavu 23:23 na gemy zápas rozhodnout.

"Cítím se skvěle. Neexistuje lepší pocit. Když se raduje celý tým, je to vždy nádhera," řekl po utkání český tenista, s nímž se po rozstřelu radoval na ploše celý tým Slammers.

Kromě Berdycha se o výhru singapurského týmu přičinili především Serena Williamsová, jež porazila Anu Ivanovičovou 6:4, a Lleyton Hewitt, jenž v páru s Nickem Kyrgiosem porazil duo Bopanna/Monfíls.

Zítra proti Royals

Indian Aces kvůli Berdychovu skvělému výkonu prohráli první z pěti zápasů v Asijské lize, naopak Slammers si vychutnávají premiérové vítězství.

Zítra nastoupí Slammers opět před domácím publikem proti Royals, s nimiž první duel na Filipínách prohráli jednoznačně 22:28.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy