Navrátilovo počínání proto podle Deníku N odsoudily ministerstvo vnitra, svaz plaveckých sportů i Ukrajina. Rusko anektovalo její poloostrov v březnu 2014, většina světa to neuznává.
Navrátil pondělní nový závod z věže ve výšce 27 metrů, jehož se zúčastnilo 12 sportovců i z Ruska, Španělska, Polska, Brazílie či Kolumbie, vyhrál. Ministerstvo vnitra se však bude jeho cestou zabývat, protože vicemistr světa v extrémních skocích do vody z roku 2017 je zaměstnancem jeho sportovního centra Olympu.
Nový ředitel Olympu Michal Volf o Navrátilově cestě na Ruskem okupované území nevěděl. "Má nahlášenou řádnou dovolenou. Jako zaměstnavatel jsme ho na žádnou cestu nevyslali. Vůbec o tom nevím. Naše organizace jeho cestu nepřipravovala ani se na ní nepodílela" řekl Volf Deníku N. Na otázky deníku Navrátil nereagoval.
Předseda výkonného výboru svazu plaveckých sportů Navrátilovu cestu odsoudil. "Nevěděli jsme o tom a budeme se tím zabývat," řekl Petr Ryška. Překvapený byl i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). "Tohle nepovažuju za vhodné v době, kdy se Rusko snaží ukrást další kus svobodné Ukrajiny," podotkl.
Končící velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis uvedl, že ukrajinské úřady skokana opakovaně upozornily, že porušuje jejich zákony a usnesení mezinárodních organizací. Cestu označil za nezákonnou s tím, že se jí bude Ukrajina detailně zabývat.