Skifař Synek je podruhé mistrem světa, Knapková má bronz

1. 9. 2013 9:19
Skifař Ondřej Synek se v korejském Čchungdžu stal podruhé mistrem světa.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Skifař Ondřej Synek se stal podruhé v kariéře mistrem světa. Na veslařském šampionátu v korejském Čchungdžu ovládl svůj závod stylem start - cíl a navázal na svůj triumf z roku 2010.

Za držitelem stříbra z olympiády v Londýně skončil na druhém místě Kubánec Ángel Fournier, pro bronz si dojel Marcel Hacker z Německa.

Zlato naopak neobhájila Miroslava Knapková, která získala bronzovou medaili. Úřadující olympijskou vítězku pokořily vítězná Australanka Kim Crowová a druhá Novozélanďanka Emma Twiggová.

Suverénně start - cíl

Synek, jenž letos nenašel přemožitele, byl suverénní i dnes. Do čela se dostal hned po startu a postupně svůj náskok ještě zvyšoval. Neohrozil jej ani mocně finišující Fournier, který v závěru předjel Hackera, a do cíle dorazil s náskokem více než tří sekund.

"Chtěl jsem to rozhodnout už na začátku, protože jsem věděl, že můžu Hackera zlomit psychicky. On totiž jinak bývá v průběhu trati hodně silný, což taky byl. Pak už jsem mu moc neodjížděl, ale jemu se to nakonec trochu nepovedlo. Ve finiši ho předjel i Kubánec, který pak zle dotíral i na mě, ale podařilo se mi to udržet," uvedl Synek pro Český rozhlas.

Knapková je spokojená

To Knapkové úvod příliš nevyšel a musela na medailové pozice útočit z pátého místa. Ve finiši sváděla tuhý boj s Twiggovou o stříbro, ale Novozélanďanka nakonec její atak odrazila.

"Se ziskem bronzu jsem spokojená, protože na konci to bylo hodně těžké. Posledních 300 metrů nešlo podle plánu. Myslela jsem si, že bych mohla jet rychleji, ale neměla jsem žádnou energii," uvedla Knapková.

Zároveň přiznala, že očekávání u ní byly asi vyšší. "Medaile je ale velký úspěch. V některých disciplínách je rok po olympiádě odpočinkový, ale u nás ne. Přišly nové soupeřky z jiných disciplín, olympijské medailistky. Holky jsou velmi dobré, závodit s nimi je ale fajn," dodala Knapková.

Mistrovství světa ve veslování v korejském Čchungdžu:

Muži:

Skif: 1. Synek (ČR) 6:45,24, 2. Fournier (Kuba) 6:48,91, 3. Hacker (Něm.) 6:49,39.

Dvojskif: 1. Hoff, Borch (Nor.) 6:09,51, 2. Mascinskas, Ritter (Lit.) 6:10,87, 3. Fossi, Battisti (It.) 6:12,54.

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Dánsko (Winther, Larsen, Barsoe, Joergensen) 5:55,68, 2. Nový Zéland 5:57,28, 3. Británie 5:59,98, ...finále B: 5. ČR (Vraštil, Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník) 6:00,49.

Osma: 1. Británie (Ritchie, Ransley, Gregory, Reed, Sbihi, Triggs Hodge, Nash, Satch, korm. Hill) 5:30,35, 2. Německo 5:30,89, 3. USA 5:33,92.

Ženy:

Skif: 1. Crowová (Aust.) 7:31,34, 2. E. Twiggová (N. Zél.) 7:33,57, 3. Knapková (ČR) 7:36,88.

Dvojskif: 1. Vistartaiteová, Valciukaiteová (Lit.) 6:51,82, 2. Bourkeová, Stevensonová (N. Zél.) 6:51,86, 3. Karstenová, Bičyková (Běl.) 6:55,90.

Osma: 1. USA (Polková, Simmondsová, Reganová, Schmetterlingová, Luczaková, Musnickiová, Opitzová, Lindová, korm. Snyderová) 6:02,14, 2. Rumunsko 6:07,04, 3. Kanada 6:09,34.