Serena Williamsová je zase jednička. Vyhrála US Open

Red Spo, Reuters
8. 9. 2008 7:00
S. Williamsová (USA) - Jankovičová (Srb.) 6:4, 7:5
Serena Williamsová a Jelena Jankovičová s trofejemi pro vítězku a poraženou finalistku US Open. | Foto: Reuters

New York -  Americká tenistka Serena Williamsová porazila ve finále US Open Srbku Jelenu Jankovičovou a získala už svůj devátý grandslamový titul.

Po nedělním dvouhodinovém utkání, které vyhrála 6:4 a 7:5, se opět  stala světovou jedničkou.

Dále čtěte: Murray dokonal senzaci. Zdolal Nadala a je ve finále

Poté, co v semifinále hladce přejela Rusku Dinaru Safinovou 6:3 a 6:2, předvedla mistrovský kousek i ve finále.

Jankovičová věřila v obrat zápasu ve druhém setu, v němž vedla už 5:3. Když v následující hře prohrávala Williamsová už 0:40, naskytly se jí tři setbally.

Ani jeden však neproměnila. Oproti tomu Američanka dokázala vyhrát čtyři hry za sebou, stejně jako v prvním setu, a finále ovládnout.

V neděli tak mohla slavit již svůj třetí titul na domácím US Open, nicméně první od roku 2002.

„Jsem naprosto nadšená. Ani jsem neusilovala o pozici světové jedničky, je to jako přidaný pokus," zářila spokojeností po úspěšném finále Williamsová.