Šarapovová se s koučem Connorsem rozešla po jednom zápase

ČTK ČTK
16. 8. 2013 17:04
Pouhý měsíc vydržela ruská tenistka Maria Šarapovová spolupracovat s bývalým prvním hráčem světa Jimmym Connorsem
Maria Šarapovová.
Maria Šarapovová. | Foto: Reuters

New York - Pouhý měsíc vydržela ruská tenistka Maria Šarapovová spolupracovat s bývalým prvním hráčem světa Jimmym Connorsem. S americkým trenérem se rozešla po jediném zápase, středeční porážce 6:2, 6:7 a 3:6 s Američankou Sloane Stephensovou ve druhém kole turnaje v Cincinnati. Informoval o tom deník The Times.

Šedesátiletý slavný Američan vedl Šarapovovou od poloviny července. Brzký rozchod vzal s nadhledem. "Tak jsem zpátky doma v Santa Barbaře. U rodiny, zvířat a domácí kuchyně. Jo, abych nezapomněl, taky vodky s ledem," napsal Connors na twitteru.

Vítěz osmi grandslamů a rekordních 109 turnajů na okruhu ATP nahradil Thomase Högstedta, s nímž bývalá světová jednička a momentálně třetí tenistka žebříčku ukončila spolupráci po brzkém vypadnutí z Wimbledonu.

Práce se Šarapovovou byla pro Connorse druhým trenérským angažmá. Před čtyřnásobnou grandslamovou šampionkou koučoval také krajana Andyho Roddicka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy