Šafářová a Ondrášková zahájily v Indian Wells výhrami

9. 3. 2011 23:35
České tenistky postoupily do 2. kola
Lucie Šafářová.
Lucie Šafářová. | Foto: Reuters

Indian Wells - České tenistky Lucie Šafářová a Zuzana Ondrášková postoupily do druhého kola prestižního turnaje v Indian Wells.

Čtyřiadvacetiletá Šafářová v Kalifornii navázala na úspěšné vystoupení z Kuala Lumpuru, kde došla až do finále, a dnes v prvním kole porazila 7:6, 6:7 a 6:0 Němku Kristinu Barroisovou. V druhém kole ji čeká další německá tenistka Andrea Petkovicová.

Šafářová postoupila na 32. místo, Berdych zůstává sedmý

Ondrášková porazila v úvodním kole sedmnáctiletou Američanku Lauren Davisovou 6:2, 6:1 a vyhrála letos první zápas. V druhém kole se utká s pátou nasazenou Franceskou Schiavoneovou z Itálie, jež měla na úvod volno.

Třicetiletá Ondrášková zvítězila v hlavní soutěži na okruhu WTA Tour poprvé od loňského července, kdy hrála semifinále turnaje v Budapešti. Letos dokonce neuspěla na turnajích ITF, ani v kvalifikacích a v dosavadních sedmi duelech nezískala ani set.