Sáblíková dostala pozvánku do Bakalova cyklistického týmu

ČTK ČTK
22. 12. 2012 13:36
Rychlobruslařka a příležitostná cyklistka Martina Sáblíková prý dostala nabídku připravovat se a závodit za nový tým, který založil český podnikatel Zdeněk Bakala.
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Rychlobruslařka a příležitostná cyklistka Martina Sáblíková dostala podle listu MfDnes nabídku připravovat se a závodit za nový tým, který založil český podnikatel Zdeněk Bakala. Chce v něm vychovávat mladé jezdce pro přední belgickou profistáj Omega Pharma-Quick Step a dvojnásobná olympijská vítězka z ledového oválu by se mohla stát rovněž členem.

"Teď se musí ona a trenér (Petr) Novák rozmyslet, zda je to zajímá," řekl deníku reprezentační trenér cyklistů René Andrle, který se stal v týmu Etixx-Ihned sportovním ředitelem.

Trenér Novák: Je to pocta, že Martinu chtějí

Trenér Novák by ji ve společnosti cyklistů rád viděl. "Určitě se chceme dohodnout. Zájem mě potěšil, je to pocta, že Martinu chtějí. Na mistrovství světa si jí všimlo více týmů, ale na tomhle se mi líbí, že má české kořeny, ať už ve formě majitele, funkcionářů nebo závodníků," reagoval kouč Sáblíkové.

Ta se dvakrát účastnila mistrovství světa na kole a letos v časovce vybojovala deváté místo. Uvažuje také o startu na letních olympijských hrách v Riu 2016. I Sáblíkové se šance jít do Bakalova týmu zamlouvá. "Taková nabídka je pro mě něco neskutečného. Když vyjde, budu moc ráda," řekla.

Mohla by trénovat s Cavendishem

Etixx chystá také společná soustředění s Omegou, takže by si Sáblíková mohla zatrénovat s esy světové cyklistiky jako Markem Cavendishem, Tomem Boonenem či s krajany Zdeňkem Štybarem a Františkem Raboněm. "Svézt se s nimi by pro mě byla čest, opravdu neuvěřitelná věc," uvedla nejlepší světová rychlobruslařka na dlouhých tratích.

Její prioritou je nicméně zimní olympiáda v Soči, kde bude obhajovat zlato na trojce, pětce a bronz v závodu na 1500 metrů. "Přesto může v létě 2013 absolvovat výcvikový tábor ve společnosti těchto cyklistů. Martině neuškodí, když bude týden nebo 10 dnů jezdit jen na kole," dodal Novák.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Teplice dostaly pokutu 20 tisíc za pyrotechniku v hledišti

Teplický fotbalový klub dostal od disciplinární komise pokutu 20.000 korun za pyrotechniku v hledišti při domácím utkání 8. kola s Karvinou (0:0). S dalšími pěti kluby, Zlínem, Spartou, Slavií, Slováckem a Ostravou, disciplinárka zahájila řízení vesměs za nesportovní chování fanoušků v 9. kole, v případě Zlína ale i kvůli rasismu.

Komise také udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech.

Další zprávy