Rekord už se třese. Klučinová v Kladně zvýšila náskok

ČTK ČTK
15. 6. 2014 12:59
Už jen shoda nešťastných náhod by mohla připravit sedmibojařku Elišku Klučinovou o překonání českého rekordu.
Eliška Klučinová
Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Kladno - Už jen shoda nešťastných náhod by mohla připravit sedmibojařku Elišku Klučinovou o překonání českého rekordu.

Na mezinárodním vícebojařském mítinku v Kladně skočila do dálky, první disciplíně druhého dne, osobní rekord 643 centimetrů a na vlastní národní maximum z loňského MS v Moskvě (6332) má aktuálně náskok v průběžném mezisoučtu 188 bodů.

Klučinová už během prvního dne ukázala, že má životní formu. V úvodních dvou disciplínách, běhu na 100 metrů překážek (13,81) a skoku vysokém (190) si šestadvacetiletá atletka vytvořila absolutní osobní rekordy, ve výšce navíc splnila limit na ME v Curychu a letos je dokonce nejlepší českou výškařkou. Po prvním dnu náskok na rekord ještě navýšila na 90 bodů.

V dálce si hned prvním pokusem vytvořila výkonem 641 další osobní rekord o 11 centimetrů, ve druhém skoku ještě dva centimetry přidala a oproti svému moskevskému rekordu se zlepšila hned o 31 centimetrů. Závod jasně vede průběžným součtem 4814 bodů před Slovenkou Lucií Mokrášovou (4336).

"O takových bodech jsem po dálce ani nepřemýšlela, i když jsem věděla, že mám formu," prohlásila Klučinová. Ví, že má velký náskok, k rekordu jí ve zbývajících disciplínách stačí průměrné výkony. "Chtěla bych oštěpem hodit 45 metrů," plánovala. Pokud by se jí to povedlo, reálně by útočila na hranici 6500 bodů.

Závod mužů má vládce v Olekseji Kasjanovovi z Ukrajiny, který dosud nasbíral 5951 bodů a o 178 bodů vede před Brazilcem Felipem dos Santosem. Český zástupce Adam Sebastian Helcelet má 5736 bodů a je zatím čtvrtý.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko zažilo první letošní tropickou noc, teplota v Praze neklesla pod 20 stupňů

První letošní tropickou noc v Česku, při které teplota neklesla pod 20 stupňů Celsia, zaznamenala nejstarší česká meteorologická stanice Klementinum v Praze. Meteorologové tam v noci na čtvrtek naměřili 20,7 stupně Celsia. 

"V ostatních místech Česka bylo v noci povětšinou mezi 19 a 15 stupni Celsia," řekl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu.

Loni zažili lidé první tropickou noc na řadě míst republiky v noci na 11. června. Nejtepleji bylo tehdy na stanici Jeseník, kde naměřili 21,9 stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy