Rekord a postup. Čeští hokejbalisté porazili i Slováky

Sport Sport, Red Spo
16. 6. 2009 19:22
Česko - Slovensko 2:0

Plzeň - Čeští hokejbalisté porazili v úterním utkání mistrovství světa Slovensko 2:0 a zajistili si postup do čtvrtfinále z první pozice.

Federální derby přineslo za rekordní návštěvnosti rozhodnutí až v poslední části, kdy se trefili Novák s Bacovským.

Na zápas dvou týmů světové špičky, tedy domácího Česka a hostujícího Slovenska, se přišlo podívat 4.816 diváků - tolik lidí nikdy hokejbalový zápas na vlastní oči nevidělo.

Ti fandové, kteří vážili cestu do Plzně, určitě nelitovali. Góly sice nepadaly, ale protože oběma týmům šlo o hodně, bylo se na co dívat.

Zápas se nesl v hodně tvrdém duchu, nebyla nouze o ostré souboje na hranici pravidel a často i za ní. Jenže ani v přesilovkách se nedokázal nikdo prosadit.

„Nulu hodnotit nebudu, i když je pěkné vychytat dvě za sebou. Musím poděkovat klukům, kteří mi hodně pomáhali a spoustu míčků zblokovali," přiznal český brankář Petr Šulan.

Blíž k úvodní trefě byli Slováci, přestože byli po většinu času pod mírným tlakem soupeře. Ve 13. minutě byl ve velké šanci Tóth, který trefil tyčku za Šulanovými zády, ve 20. minutě vychytal Šulan výborně Hrivnáka.

Česko mělo také šance a ve 33. minutě se ujalo zaslouženého vedení. Bacovský přiťukl Novákovi a ten z dálky prostřelil Petríka. Slovensko, které potřebovalo k jistotě přímého postupu do čtvrtfinále vyhrát, vsadilo pak všechno na jednu kartu.

„Bylo to hodně zajímavé a kvalitní utkání a jsem moc rád, že se nám ho povedlo vyhrát. Jít do dalších bojů přímo z prvního místa ve skupině nebo přes baráž, to je dost rozdíl," dodal Šulan.

Jenže to byla sázka spíš ze zoufalství, český výběr si cestu do další fáze turnaje nenechal zkomplikovat. Trčka a Oliverius minuli prázdnou branku, ve 43. minutě se Bacovský po Kejřově přihrávce už trefil a pojistil českou radost.

Výsledek:

Česko - Slovensko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
33. Novák (Bacovský, Střeska), 43. Bacovský (Kejř).
Rozhodčí Greewall (Indie), Minz (Kan.). Vyloučení 6:6, bez využití. Střely na branku 35:16. Diváci: 4.816. Nejlepší hráči: Šulan - Petrík.
Česko: Šulan - Pospíšil, Střeska, Rejthar, Kadaně, Hodovník, Výborný, Příhoda, Růžička - Trčka, Sýkora, Tyburec, Topolánek, Novák, Bacovský, Kubeš, Kypet, Švancar, Kejř, Lendl, Oliverius. Trenér Leoš Rak.
Slovensko: Petrík - Giba, Minarík, Kapánek, Filip, Danko, Haring, Blahút, Varga - Kanich, Škvaridlo, Rímský, Hrivnák, Pobeha, Dubec, Lajciak, Tóth, Románek, Polák, Ladiver, Svitana. Trenér Roman Török.