MS v Plzni začalo. Čeští hokejbalisté zničili Švýcary

Václav Rojík, Red Spo
13. 6. 2009 22:10
Česká republika - Švýcarsko 5:0

Plzeň - Čeští hokejbalisté zahájili mistrovství světa v Plzni vítězstvím 5:0 nad Švýcarskem. Obhájci stříbrných medailí z předloňského šampionátu v sobotu měli v úvodním utkání turnaje před téměř čtyřmi tisíci diváky jasnou převahu, kterou však výrazněji zúročili až v poslední třetině, kdy vstřelili tři góly.

Dalším soupeřem domácího výběru bude v pondělí Indie.

Dvěma góly přispěl k vítězství nad Švýcarskem kapitán Petr Novák, jednou skórovali Jan Pacovský, Ondřej Kejř a Milan Sýkora.

O první branku šampionátu se postaral Novák, který v závěru první třetiny v přesilovce vydoloval míček pod tělem švýcarského gólmana a otevřel skóre. Dalšího zásahu se favorizovaní čeští hráči dočkali ve 24. minutě, kdy Sýkora dorazil Pospíšilovu střelu.

Očekávaný průběh dostal zápas ve třetí části. Už patnáct sekund po jejím začátku se trefil Pacovský po předchozí střele Pavla Kubeše. Na 4:0 zvýšil Kejř po pěkné kombinaci s Markem Lendlem. Spokojenou halu ještě jednou rozjásal Novák, jenž uzavřel skóre po Topolánkově přihrávce.

"V nervózní první třetině jsme se nemohli prosadit, měli jsme tam nevyužité přesilovky a byl to takový napínavý zápas. Od druhé třetiny se ale aktivita přesunula na naši stranu a řekl bych, že jen výborný brankář Švýcarů nechával zápas otevřený," řekl trenér Leoš Rak po zápase v rozhovoru pro ČT4.

"Museli jsme dál vydržet, být trpěliví a věřit, že se naše střelba zúročí, což se ve třetí třetině potvrdilo," dodal.

Mistrovství světa v hokejbalu v Plzni:
Skupina A:
Česká republika - Švýcarsko 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Novák (Trčka, Sýkora), 24. Sýkora (Pospíšil, Střeska), 31. Pacovský (Kubeš, Novák), 40. Kejř (Lendl, Topolánek), 41. Novák (Topolánek). Rozhodčí: Jamnic (Rak.), Mintz (Kan.). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 3894.