Video: Gratuloval mu i Putin. Nurmagomedov ale po vítězství vyvolal bitku v hledišti

Sport Sport
7. 10. 2018 7:59
Dagestánec v ruských barvách Chabíb Nurmagomedov po svém triumfu nad Conorem McGregorem vyprovokoval bitku v hledišti s týmem irského protivníka.
Dagestánec vyhrál díky škrtícímu chvatu.
Dagestánec vyhrál díky škrtícímu chvatu. | Foto: ČTK

Las Vegas - Takovéhle finále fanoušci nečekali. Zápas o šampiona UFC v lehké váze skončil obrovskou bitkou v hledišti. Dagestánec v ruských barvách Chabíb Nurmagomedov totiž nejprve porazil svého irského protivníka Conora McGregora, který mu odklepal škrcení, pak ale přeskočil pletivo, vrhl se do diváků a vyvolal bitku s týmem irského protivníka.

Naopak ruský tým využil situace a napadl ještě v ringu McGregora. Vznikla obrovská vřava, která narušila i program závěrečného vyhlášení. 

Dagestánec Nurmagomedov měl od prvního kola v ringu převahu a McGregor, který měl v publiku více fanoušků se spíše bránil. Osudnou se mu stala situace ze čtvrtého kola, kdy ho Nurmagomedov začal zezadu škrtit a on poklepáním zápas vzdal.

"Větší chybu jsem snad neviděl v celém svém životě. Chabíb udělal v ringu všechno, co měl. Vedl si brilantně a zaslouženě vyhrál. Jenže tím, co udělal po zápase, si totálně zpackal pověst. Určitě to ještě bude mít nějakou dohru," uvedla pro express.co.uk někdejší britská hvězda UFC Michael Bisping.

Nurmagomedov se na tiskové konferenci sice omluvil, ale za svými činy si stál. "Vím, že tohle není má nejlepší stránka. Omlouvám se, Nevado, omlouvám se, Las Vegas. Ale on mluvil o mém náboženství, o mé zemi, o rodině," vysvětloval, proč skočil na McGregorova parťáka z týmu.

Novinářům ale také přiznal, že mu hned po vítězství volal ruský prezident Vladimir Putin. "Zavolal a řekl, že je na mě hrdý," uvedl.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy