Video: Gratuloval mu i Putin. Nurmagomedov ale po vítězství vyvolal bitku v hledišti

Sport Sport
7. 10. 2018 7:59
Dagestánec v ruských barvách Chabíb Nurmagomedov po svém triumfu nad Conorem McGregorem vyprovokoval bitku v hledišti s týmem irského protivníka.
Dagestánec vyhrál díky škrtícímu chvatu.
Dagestánec vyhrál díky škrtícímu chvatu. | Foto: ČTK

Las Vegas - Takovéhle finále fanoušci nečekali. Zápas o šampiona UFC v lehké váze skončil obrovskou bitkou v hledišti. Dagestánec v ruských barvách Chabíb Nurmagomedov totiž nejprve porazil svého irského protivníka Conora McGregora, který mu odklepal škrcení, pak ale přeskočil pletivo, vrhl se do diváků a vyvolal bitku s týmem irského protivníka.

Naopak ruský tým využil situace a napadl ještě v ringu McGregora. Vznikla obrovská vřava, která narušila i program závěrečného vyhlášení. 

Dagestánec Nurmagomedov měl od prvního kola v ringu převahu a McGregor, který měl v publiku více fanoušků se spíše bránil. Osudnou se mu stala situace ze čtvrtého kola, kdy ho Nurmagomedov začal zezadu škrtit a on poklepáním zápas vzdal.

"Větší chybu jsem snad neviděl v celém svém životě. Chabíb udělal v ringu všechno, co měl. Vedl si brilantně a zaslouženě vyhrál. Jenže tím, co udělal po zápase, si totálně zpackal pověst. Určitě to ještě bude mít nějakou dohru," uvedla pro express.co.uk někdejší britská hvězda UFC Michael Bisping.

Nurmagomedov se na tiskové konferenci sice omluvil, ale za svými činy si stál. "Vím, že tohle není má nejlepší stránka. Omlouvám se, Nevado, omlouvám se, Las Vegas. Ale on mluvil o mém náboženství, o mé zemi, o rodině," vysvětloval, proč skočil na McGregorova parťáka z týmu.

Novinářům ale také přiznal, že mu hned po vítězství volal ruský prezident Vladimir Putin. "Zavolal a řekl, že je na mě hrdý," uvedl.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy