Video: Gratuloval mu i Putin. Nurmagomedov ale po vítězství vyvolal bitku v hledišti

Sport Sport
7. 10. 2018 7:59
Dagestánec v ruských barvách Chabíb Nurmagomedov po svém triumfu nad Conorem McGregorem vyprovokoval bitku v hledišti s týmem irského protivníka.
Dagestánec vyhrál díky škrtícímu chvatu.
Dagestánec vyhrál díky škrtícímu chvatu. | Foto: ČTK

Las Vegas - Takovéhle finále fanoušci nečekali. Zápas o šampiona UFC v lehké váze skončil obrovskou bitkou v hledišti. Dagestánec v ruských barvách Chabíb Nurmagomedov totiž nejprve porazil svého irského protivníka Conora McGregora, který mu odklepal škrcení, pak ale přeskočil pletivo, vrhl se do diváků a vyvolal bitku s týmem irského protivníka.

Naopak ruský tým využil situace a napadl ještě v ringu McGregora. Vznikla obrovská vřava, která narušila i program závěrečného vyhlášení. 

Dagestánec Nurmagomedov měl od prvního kola v ringu převahu a McGregor, který měl v publiku více fanoušků se spíše bránil. Osudnou se mu stala situace ze čtvrtého kola, kdy ho Nurmagomedov začal zezadu škrtit a on poklepáním zápas vzdal.

"Větší chybu jsem snad neviděl v celém svém životě. Chabíb udělal v ringu všechno, co měl. Vedl si brilantně a zaslouženě vyhrál. Jenže tím, co udělal po zápase, si totálně zpackal pověst. Určitě to ještě bude mít nějakou dohru," uvedla pro express.co.uk někdejší britská hvězda UFC Michael Bisping.

Nurmagomedov se na tiskové konferenci sice omluvil, ale za svými činy si stál. "Vím, že tohle není má nejlepší stránka. Omlouvám se, Nevado, omlouvám se, Las Vegas. Ale on mluvil o mém náboženství, o mé zemi, o rodině," vysvětloval, proč skočil na McGregorova parťáka z týmu.

Novinářům ale také přiznal, že mu hned po vítězství volal ruský prezident Vladimir Putin. "Zavolal a řekl, že je na mě hrdý," uvedl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Itálii prezidenta nezvolí ani ve čtvrtek, pravice se zdrží hlasování

Ani po čtvrtém kole hlasování nebude mít Itálie nového prezidenta. Výsledek je jasný předem kvůli postoji zástupců pravicových stran, kteří oznámili, že se ve čtvrtek hlasování zdrží. Podle agentury Reuters tím vzniká prostor, aby se představitelé levicových a pravicových uskupení shodli na kandidátovi, který bude mít šanci získat většinu hlasů v dalších kolech.

Pro zvolení hlavy státu je ve čtvrtém kole poprvé potřeba pouze nadpoloviční většina sboru volitelů, v prvních třech kolech byly nutné hlasy dvou třetin zákonodárců a zástupců regionů. Současný italský prezident Sergio Mattarella se už nechce ucházet o další sedmiletý mandát a strany dosud marně hledaly obecně přijatelného kandidáta.

S poklesem kvora se podle analytiků pravicový blok může pokusit prosadit vlastního kandidáta bez dohody s levicí a populistickým Hnutím pěti hvězd. Mezi skloňovanými jmény je předsedkyně Senátu Elisabetta Casellatiová ze strany Vzhůru Itálie bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Před takovým postupem ale varovali představitelé středolevicové Demokratické strany a Hnutí pěti hvězd, podle kterých by zvolení prezidenta bez širší dohody ohrozilo soužití ve vládní koalici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy