Jako ve videohře. Speciální záběry z MS ragbistů umožňují nevšední zážitek

Sport Sport
23. 9. 2019 15:55
Japonská společnost Canon představila úžasné záběry z MS v ragby. Diváci si díky technologii Free Viewpoint Video mohou připadat, jako by byli přímo na hřišti.
George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery.
George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery. | Foto: Reuters

Firma Canon, přední světový hráč na poli obrazové techniky, zveřejnila na internetu video mapující akci, která vedla k úvodní pětce ragbistů Nového Zélandu proti Jižní Africe na světovém šampionátu v Japonsku.

Optika speciální technologie Free Viewpoint Video (FTV), jež kombinuje záběry z několika kamer na stadionu a ve výsledku skládá celkový obraz z netradičních úhlů pohledu, vytváří dojem ragbyové videohry.

Vybrané kamery jsou připojeny k síti a zachycují hru z mnoha úhlů, načež software vykreslí video jako 3D prostorová data ve vysokém rozlišení.

Vyprodukovaná data si mohou předplatitelé speciálních služeb a obsahu prohlížet z různých pohledů a volně pohybovat virtuální kamerou po 3D prostoru. Generovaná videa budou mít vedle držitelů práv k dispozici také diváci, kteří 24 hodin po zápase zavítají na webové stránky firmy.

Canon snímá ve speciálním režimu jen utkání na stadionu v Jokohamě. Po Novém Zélandu s Jižní Afrikou a Irech proti Skotům tam budou hrát ještě Angličané s Francií (12. října), Japonci proti Skotsku (13. října) a v týdnu od 26. října do 2. listopadu zde turnaj vyvrcholí semifinálovými boji a finálovou bitvou o pohár Webba Ellise.

Nový Zéland i díky první pětce George Bridge z 23. minuty zápasu proti Jihoafričanům zvítězil na úvod šampionátu 23:13 a prodloužil svou sérii neporazitelnosti na MS už na 15 utkání v řadě.

První pětka Nového Zélandu na MS pohledem technologie FTV:

 

Právě se děje

před 17 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy