Jako ve videohře. Speciální záběry z MS ragbistů umožňují nevšední zážitek

Sport Sport
23. 9. 2019 15:55
Japonská společnost Canon představila úžasné záběry z MS v ragby. Diváci si díky technologii Free Viewpoint Video mohou připadat, jako by byli přímo na hřišti.
George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery.
George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery. | Foto: Reuters

Firma Canon, přední světový hráč na poli obrazové techniky, zveřejnila na internetu video mapující akci, která vedla k úvodní pětce ragbistů Nového Zélandu proti Jižní Africe na světovém šampionátu v Japonsku.

Optika speciální technologie Free Viewpoint Video (FTV), jež kombinuje záběry z několika kamer na stadionu a ve výsledku skládá celkový obraz z netradičních úhlů pohledu, vytváří dojem ragbyové videohry.

Vybrané kamery jsou připojeny k síti a zachycují hru z mnoha úhlů, načež software vykreslí video jako 3D prostorová data ve vysokém rozlišení.

Vyprodukovaná data si mohou předplatitelé speciálních služeb a obsahu prohlížet z různých pohledů a volně pohybovat virtuální kamerou po 3D prostoru. Generovaná videa budou mít vedle držitelů práv k dispozici také diváci, kteří 24 hodin po zápase zavítají na webové stránky firmy.

Canon snímá ve speciálním režimu jen utkání na stadionu v Jokohamě. Po Novém Zélandu s Jižní Afrikou a Irech proti Skotům tam budou hrát ještě Angličané s Francií (12. října), Japonci proti Skotsku (13. října) a v týdnu od 26. října do 2. listopadu zde turnaj vyvrcholí semifinálovými boji a finálovou bitvou o pohár Webba Ellise.

Nový Zéland i díky první pětce George Bridge z 23. minuty zápasu proti Jihoafričanům zvítězil na úvod šampionátu 23:13 a prodloužil svou sérii neporazitelnosti na MS už na 15 utkání v řadě.

První pětka Nového Zélandu na MS pohledem technologie FTV:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kanadská katolická církev se omluvila za utrpení, které musely snášet domorodé děti v internátních školách

Kanadská katolická církev se veřejně omluvila za utrpení, které musely snášet statisíce domorodých dětí v internátních školách, kde se usilovalo o jejich násilnou asimilaci. Biskupové v prohlášení napsali, že cítí hlubokou lítost a upřímně se omlouvají za to, že se církev podílela na systému, jehož cílem bylo vymazání domorodé kultury a spirituality, a za to, že její představitelé týrali a zneužívali své svěřence.

Internátními školami, které financoval stát a které provozovaly povětšinou katolické misionářské kongregace s cílem asimilovat děti původních obyvatel, prošlo v Kanadě v 19. a 20. století na 150 000 nezletilých. Vyšetřovací zpráva kanadských úřadů z roku 2015 označila systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, za "kulturní genocidu". Děti navíc byly často vystaveny týrání, sexuálnímu zneužívání a hladovění, odhadem 6000 jich zemřelo.

Letos se o zločinech spáchaných v těchto školách a otřesných podmínkách, které tam panovaly, opět začalo mluvit kvůli nálezům hromadných pohřebišť na pozemcích internátů. Na místě bývalé internátní školy v Marievalu v provincii Saskatchewan objevili vyšetřovatelé na 750 neoznačených hrobů. U někdejší církevní školy ve městě Kamloops v Britské Kolumbii se našly ostatky 215 dětí, těm nejmladším byly zhruba tři roky.

"Řada katolických komunit a diecézí se podílela na systému, který vedl k potlačování domorodých jazyků, kultury a spirituality a nedokázal respektovat bohatou historii, tradice a moudrost původních obyvatel. Uznáváme, že někteří členové katolického společenství spáchali těžké přečiny," uvedli biskupové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy