Jako ve videohře. Speciální záběry z MS ragbistů umožňují nevšední zážitek

Sport Sport
23. 9. 2019 15:55
Japonská společnost Canon představila úžasné záběry z MS v ragby. Diváci si díky technologii Free Viewpoint Video mohou připadat, jako by byli přímo na hřišti.
George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery.
George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery. | Foto: Reuters

Firma Canon, přední světový hráč na poli obrazové techniky, zveřejnila na internetu video mapující akci, která vedla k úvodní pětce ragbistů Nového Zélandu proti Jižní Africe na světovém šampionátu v Japonsku.

Optika speciální technologie Free Viewpoint Video (FTV), jež kombinuje záběry z několika kamer na stadionu a ve výsledku skládá celkový obraz z netradičních úhlů pohledu, vytváří dojem ragbyové videohry.

Vybrané kamery jsou připojeny k síti a zachycují hru z mnoha úhlů, načež software vykreslí video jako 3D prostorová data ve vysokém rozlišení.

Vyprodukovaná data si mohou předplatitelé speciálních služeb a obsahu prohlížet z různých pohledů a volně pohybovat virtuální kamerou po 3D prostoru. Generovaná videa budou mít vedle držitelů práv k dispozici také diváci, kteří 24 hodin po zápase zavítají na webové stránky firmy.

Canon snímá ve speciálním režimu jen utkání na stadionu v Jokohamě. Po Novém Zélandu s Jižní Afrikou a Irech proti Skotům tam budou hrát ještě Angličané s Francií (12. října), Japonci proti Skotsku (13. října) a v týdnu od 26. října do 2. listopadu zde turnaj vyvrcholí semifinálovými boji a finálovou bitvou o pohár Webba Ellise.

Nový Zéland i díky první pětce George Bridge z 23. minuty zápasu proti Jihoafričanům zvítězil na úvod šampionátu 23:13 a prodloužil svou sérii neporazitelnosti na MS už na 15 utkání v řadě.

První pětka Nového Zélandu na MS pohledem technologie FTV:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy