Jako ve videohře. Speciální záběry z MS ragbistů umožňují nevšední zážitek

Sport Sport
23. 9. 2019 15:55
Japonská společnost Canon představila úžasné záběry z MS v ragby. Diváci si díky technologii Free Viewpoint Video mohou připadat, jako by byli přímo na hřišti.
George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery.
George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery. | Foto: Reuters

Firma Canon, přední světový hráč na poli obrazové techniky, zveřejnila na internetu video mapující akci, která vedla k úvodní pětce ragbistů Nového Zélandu proti Jižní Africe na světovém šampionátu v Japonsku.

Optika speciální technologie Free Viewpoint Video (FTV), jež kombinuje záběry z několika kamer na stadionu a ve výsledku skládá celkový obraz z netradičních úhlů pohledu, vytváří dojem ragbyové videohry.

Vybrané kamery jsou připojeny k síti a zachycují hru z mnoha úhlů, načež software vykreslí video jako 3D prostorová data ve vysokém rozlišení.

Vyprodukovaná data si mohou předplatitelé speciálních služeb a obsahu prohlížet z různých pohledů a volně pohybovat virtuální kamerou po 3D prostoru. Generovaná videa budou mít vedle držitelů práv k dispozici také diváci, kteří 24 hodin po zápase zavítají na webové stránky firmy.

Canon snímá ve speciálním režimu jen utkání na stadionu v Jokohamě. Po Novém Zélandu s Jižní Afrikou a Irech proti Skotům tam budou hrát ještě Angličané s Francií (12. října), Japonci proti Skotsku (13. října) a v týdnu od 26. října do 2. listopadu zde turnaj vyvrcholí semifinálovými boji a finálovou bitvou o pohár Webba Ellise.

Nový Zéland i díky první pětce George Bridge z 23. minuty zápasu proti Jihoafričanům zvítězil na úvod šampionátu 23:13 a prodloužil svou sérii neporazitelnosti na MS už na 15 utkání v řadě.

První pětka Nového Zélandu na MS pohledem technologie FTV:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy