Ragbisté Argentiny smetli na MS Gruzii. Ta se držela jen v první půli

Sport Sport
26. 9. 2015 8:54
Argentina si na mistrovství světa v ragby poradila s Gruzií. Ta prohrála 9:54 i proto, že v průběhu utkání doplatila na nedisciplinovanovst svého nejlepšího hráče.
Argentinští fanoušci mohou být tentokrát spokojení.
Argentinští fanoušci mohou být tentokrát spokojení. | Foto: Reuters

Gloucester – Sedm pětek a jednoznačné ovládnutí hřiště ve druhém poločase. Ragbisté Argentiny si na mistrovství světa poradili s Gruzií v poměru 54:9 a připsali si pět bodů do tabulky základní skupiny C. Tím se výrazně přiblížili vyřazovacím bojům.

Gruzínské mužstvo, které v úvodním zápase proti Tonze zvítězilo 17:10, se v boji proti Argentině drželo jen v první půli. Poté však čím dál častěji selhávalo v defenzivě, což vedlo k vysoké porážce. Týmu příliš nepomohl jeho nejlepší hráč, vazač Gorgodze, jenž nečistě fauloval v rucku, ačkoliv od rozhodčího Doyla věděl, že za příští prohřešek bude potrestán žlutou kartou.

Nedisciplinovanost gruzínské opory, která šla na deset minut ze hry, se Argentincům náramně hodila. A využili ji perfektně, neboť v přesile udeřili třemi pětkami. Když v dalším průběhu utkání přidali další tři, mohli si závěr klání užívat v poklidném tempu. Gruzínci, kteří s přibývajícím časem neměli tolik sil jako protivník, vyšli ve druhém poločase naprázdno. V příštím utkání to budou mít ještě těžší, nastoupí totiž proti Novému Zélandu.

Mistrovství světa v ragby v Británii:

Skupina C:

Argentina - Gruzie 54:9 (14:9)

Mistrovství světa v Ragby 2015

Program, výsledky, tabulky. Vše o MS v ragby

 

Právě se děje

před 26 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy