Psí spřežení: evropská špička poprvé v Česku

SportPlus
3. 11. 2005 11:20
PRAHA - První mezinárodní závody psích spřežení v Česku bude příští víkend hostit Běleč nad Orlicí. Na mistrovství Evropy zamíří na východ Čech okolo 180 závodních týmů s asi 750 psy, mezi nimiž budou výrazně zastoupeni i čeští reprezentanti. Samotný šamp

Mezinárodní organizace European sled dog racing association (ESDRA), jejímiž členy je jednadvacet států převážně Evropské unie, přidělila závod Musher klubu Metuje Červený Kostelec.

Ten má s pořádáním podobných podniků velké zkušenosti. Klub založený v roce 1995 organizoval v posledních čtyřech letech čtyři hlavní závody na republikové úrovni - závody Bono v Červeném Kostelci, Hradecký mid v Hradci Králové, zimní závod v Janovičkách u Broumova a Skijöring v Říčkách.

Evropský šampionát bude slavnostně zahájen v pátek 11. listopadu v 18:00 hodin na náměstí v Třebechovicích pod Orebem. Diváci se mohou těšit na průvod musherů s loučemi, kovbojské vystoupení a ohňostroj.

Základní informace

Kdy? 11. 13. listopadu
Kde? Běleč nad Orlicí
Kudy na místo? 5 km od Hradce Králové směrem Rychnov nad Kněžnou
Start a cíl? "Tábor J. A. Komenského", sobota start v 10:00, neděle start v 9:00
Závodní kategorie? O mistrovský titul budou soutěžit různé týmy psích spřežení podle počtu od 4-8 psů, dále kategorie bikejöring (kolo a pes), scooter (koloběžka a 1-2 psi) a canicross (běžec a pes)
Další informace? Internetové stránky závodu http://euro05.mushing.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy