reklama
 
 

Protiútok v dopingové aféře: Rusové hrozí žalobou

23. 12. 2014 18:17
Ruský atletický trenér Vladimir Kazarin se chce právní cestou bránit proti nařčení z dopingových praktik, která na jeho adresu zazněla v dokumentárním pořadu německé televize ARD.

Moskva - Ruský atletický trenér Vladimir Kazarin se chce právní cestou bránit proti nařčení z dopingových praktik, která na jeho adresu zazněla v dokumentárním pořadu německé televize ARD.

Žalovat hodlá autora reportáže Haja Seppelta, běžkyni a korunní svědkyni Julii Stěpanovovou i jejího manžela Vitalije, kteří o něm v pořadu hovořili.

Kazarinova bývalá svěřenkyně Stěpanovová a její muž, bývalý pracovník ruské antidopingové agentury RUSADA, popsali v ARD systematický doping ruských sportovců, zatajování pozitivních testů a s ním spojenou korupci. To ruští funkcionáři odmítli a dvaašedesátiletý Kazarin nyní agentuře Reuters řekl, že se spolu s národní atletickou federací chystá podat žaloby.

"Ten dokument, to je jen záležitost chytrých střihů. Nikdy jsem nikomu nedával zakázané látky," řekl Kazarin. "Je to opravdu zvláštní situace: Julia je teď potrestaná za doping a najednou sama začne bojovat za čistý sport?" dodal.

Stěpanovová ještě pod dívčím jménem Rusanovová získala v běhu na 800 metrů bronzovou medaili na halovém mistrovství Evropy 2011. Loni v únoru nicméně dostala dvouletý distanc za nesrovnalosti ve svém biologickém pasu a o medaili i další výsledky přišla. Informace zveřejněné v pořadu ARD už začaly prošetřovat mezinárodní atletická federace IAAF i světová antidopingová agentura WADA.

autor: ČTK | 23. 12. 2014 18:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama