Prostějov v tiebreaku porazil volejbalistky B.-Bialy

Sport Sport, Red Spo, ČTK
9. 12. 2009 20:35
Prostějov zápas otočil ze stavu 1:2 na sety

Prostějov - Zlepšený výkon v posledních dvou setech zajistil volejbalistkám Prostějova vítězství v Lize mistryň nad polským týmem Bielsko-Biala 3:2.

Hanačky sice musely ve čtvrtém setu odvracet mečbol, v rozhodujícím tiebreaku ale své soupeřky převýšily ve všech směrech.

V úvodu zápasu se domácí volejbalistky trápily. Stačily sice držet krok do stavu 9:9, ovšem v útoku nepokryly zejména nebezpečně útočící českou smečařku Horkou.

Kromě toho domácí volejbalistky zápolily i s přesností svých akcí. Jak při rozehrávce, tak při zakončení, kde držela krok pouze Američanka Glassová.

Čtěte také: Volejbalové týmy na MS povedou Svoboda a Šiller

Bezchybně hrající polský tým bodově utekl svým soupeřkám ve střední části sady, kdy postupně získal až pětibodový náskok 16:11. Ten si takticky lepší hrou udržely hostující hráčky až do koncovky prvního setu.

Trenér Miroslav Čada sáhl po prohrané sadě ke změnám v sestavě. Vyšel mu hlavně tah se zařazením Tomašekové. Při jejím podání hned v úvodu druhého setu získal Prostějov pět bodů.

Podíl na změně mělo nejen zlepšené podání, ale také mnohem důraznější a kvalitnější obrana na síti. Polský tým najednou vypadl z herní pohody, častěji chyboval a najednou jen s obtížemi hledal zbraň na zastavení pestřeji hrajících protivnic.

Hráčky Bielsko-Biale se vzpamatovaly až v samém závěru, kdy ještě stačily za stavu 24:14 odvrátit čtyři setboly.

Zcela rozdílný průběh měla třetí sada. Hned v jejím úvodu získaly aktivněji hrající polské hráčky převahu a také uhrály důležité body. Přesnější hra v útoku jim vynesla náskok 15:8.

Stejně jaku soupeřky v předcházející sadě stačily Hanačky až v závěru odvrátit pět setbolů, na zvrat už bylo pozdě.

Neúprosnou bitvu nabídla čtvrtá sada, v níž se oba týmy střídaly ve vedení. Hráčky Prostějova odvrátily mečbol a po přesném bloku Tomašekové vyhrály tuto sadu.

V tiebreaku už diktovaly tempo domácí, které těžily z lepšího příjmu a také přesnějšího zakončení. Tyto zbraně jim vynesly také náskok 14:9 a druhý mečbol proměnila Glassová smečí v cenné vítězství.

Volejbalová Liga mistryň, 2. kolo skupiny C:

Modřanská Prostějov - Aluprof Bielsko-Biala 3:2 (-18, 18, -21, 25, 10).

Rozhodčí: Nederhoed (Niz.) a Pond (And.). Čas: 114 minut. Diváci: 1000.

Prostějov: Nováková, Nnamaniová, Valenteová, Glassová, Spalová, Ssuschkeová, libero Tomanová - Soaresová, Töröková, Tomašeková, Kučerová.

Bielsko-Biala: Baraňská, Dziekiewiczová, Horká, Ciaszkiewiczová, Studzienná, Skorupová, libero Wojtowiczová - Okuniewská, Swieniewiczová, Sawická, Kaczmarová.

Dynamo Moskva - Fenerbahce Istanbul 0:3 (-23, -20, -14).

Tabulka:

1. Fenerbahce Istanbul 2 2 0 6:0 4
2. Prostějov 2 1 1 3:5 3
3. Dynamo Moskva 2 1 1 3:5 3
4. Bielsko-Biala 2 0 2 4:6 2

 

Právě se děje

před 11 minutami

Čech odsouzený ve Francii za pašování migrantů je na svobodě

Český řidič, kterého v roce 2018 francouzský soud poslal do vězení za pašování migrantů, je na svobodě. Informaci potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský, který se případu dlouhodobě věnuje. Jiří Sagan si odpykal dvouletý trest, nyní se podle Zdechovského zdržuje ve Španělsku.

V roce 2018 francouzská policie při kontrole Saganova kamionu v přístavním městě Calais objevila skupinu Iráčanů. Soud později Čechovi uložil za pašování migrantů nejdříve trest vězení v délce 18 měsíců, loni jej zpřísnil na dva roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy