reklama
 
 

Policejní razie na Tour. V síti uvízl Francouz Di Gregorio

10. 7. 2012 17:14
Zadržení jsou podezřelí z nelegálního obchodu s dopingovými látkami.

Macon - Při policejní razii během volného dne na Tour de France v hotelu stáje Cofidis v Bourg-en-Bresse byl zadržen francouzský cyklista Rémy Di Gregorio a dva nejmenovaní muži. Podle agentury Reuters probíhá vyšetřování už rok a zadržení jsou v podezření z nelegálního obchodu s dopingovými látkami.

Stáj vítěze etapy z loňského závodu Paříž-Nice Di Gregoria suspendovala a propustí ho, pokud se prokáže jeho vina. "Právě jsme se dozvěděli, že jeden z našich jezdců možná zkusil užít zakázané látky, aby zlepšil svůj výkon. Di Gregorio je proto provizorně suspendován," uvedl tým ve svém prohlášení.

Cofidis navazuje na své předchozí problémy s dopingem

Cofidis měl problémy se zakázanými látkami už v minulosti. V roce 2007 měl po jedenácté etapě Tour de France pozitivní nález na testosteron Ital Cristian Moreni. Stáj tehdy ze závodu odstoupila a jezdec posléze dostal dvouletý distanc.

O tři roky dřív policejní razie odhalila v sídle Cofidisu mužské hormony a krevní doping EPO. Bývalý fyzioterapeut stáje Bogdan Madejak byl za účast v aféře poslán na rok do vězení, dalších sedm obviněných dostalo podmíněné tresty od tří do šesti měsíců.

Sankcím naopak unikli cyklisté Brit David Millar s Italem Massimilianem Lellim, protože se nepodařilo prokázat, že se dopingových prohřešků dopustili na francouzském území. Nespadali tedy pod francouzskou jurisdikci.

autor: ČTK | 10. 7. 2012 17:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama